مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

خوردن کدام غذاها به آبریزش بینی کمک می کند؟

0

خیلی ها هم عقیده هستند که آبریزش بینی بدنرین قسمت سرما خوردگی می باشد. هیچ کس دوست ندارد وقتی که در حال حرف زدن با دوست یا همکارش است، آب دماغش جاری شود. شاید اولین روشی که برای مبارزه با این روش به ذهن شما برسد، بالا کشیدت دماغ باشد اما مسلما بعد از چند بار تلاش ناموفق تصمیم می گیرید که از دستمال های کاغذی استفاده کنید. دکتر استیون مانولاس اعتقاد دارد که یکی از بهترین روش ها برای مبارزه با آبریزش بینی و جلوگیری از آن، استفاده از خوراکی های خاصی است. ما در این مقاله شما را با آن خوراکی ها آشنا می کنیم.

آبریزش بینی

استفاده از عسل

یکی از خوشمزه ترین موادی که می تواند به شما در این زمینه کمک کند، مصرف عسل می باشد. باید بدانید که عسل باعث کاهش و تسکین گلودرد می شود و به حل مشکل آبریزش نیز کمک می کند. عسل درمانی در بیشتر کشور ها یکی از مهم ترین روش های درمان سرما خوردگی محسوب می شود و از همین رو توسط پزشکان زیادی تجویز می شود. برای این کار یک قاشق چایخوری عسل را داخل یک فنجان دمنوش (هر دمنوشی که دوست دارید) ریخته و میل کنید. اگر این کار برای شما سخت است، می توانید از آب نبات های عسلی استفاده کنید.

استفاده از غذاهای تند

غذاهای تند نیز از بهترین انتخاب ها برای مبارزه با آبریزش بینی محسوب می شوند. استفاده از این مواد می تواند باعث خشک شدن بینی شود. پیاز یک ماده ی غذایی ضدعفونی کننده است که از بروز بیماری های زمستانی جلوگیری می کند. از دیگر مواد مفید تند می توان به فلفل قرمز اشاره کرد که همواره در بیماری های تنفسی نقش داشته است. این ماده غذایی می تواند سینوس های شما را روان کند و جلوی مسدودیت ها را بگیرد.

مصرف سیر

سیر یکی از مهم ترین ضد عفونی کننده های طبیعی محسوب می شود. تقریبا در هیچ ماده ای به اندازه سیر شما نمی توانید خواص ضد التهابی و ضد باکتری پیدا کنید. این ماده  غذایی علائم سرماخوردگی را به سرعت بهبود می دهد. شما می توانید سیر را به صورت خام، داخل سوپ یا آش، در سالاد و شیر داغ مصرف کنید. با این حال بهترین روش برای استفاده از خواص سیر، ترفند لوله ای است. شما در این ترفند دو حبه سیر کوچک را در حفره های بینی خود کرده و در کمترین زمان از شر آبریزش بینی خلاص می شوید.

آبریزش بینی

استفاده از لیمو ترش

لیموترش سرشار از ویتامین C است و برای رفع خستگی ناشی از سرماخوردگی مفید است. این میوه یکی از مهم ترین دشمنان سرما خوردگی است. اگر شما روزانه از این میوه استفاده کنید، احتمال ابتلا به سرما خوردگی به شدن کاهش پیدا می کند. از مهم ترین شیوه های استفاده از لیمو ترش، ترکیب آن با عسل می باشد. بدین منظور کافی است تا کی یا دو لیمو را داخل آبمیوه گیری انداخته و سپس آب آن را به یک لیوان عسل اضافه کنید. از ترکیب جادویی دو بار در طول روز استفاده کنید تا به سرعت از شر مشکلتان خلاص شوید.

نوشیدنی های داغ

وقتی بینی شما گرفته می شود، بدنتان زودتر خشک می شود چرا که در این صورت شما باید از طریق دهانتان عمل تنفس را انجام دهید. در این شرایط استفاده از نوشیدنی های داغ می تواند بسیار مفید باشد. این قبیل نوشیدنی ها اعم از چای سبز یا انواع دمنوش های دیگر آب کافی بدن را تأمین و به دفع توکسین ها یا همان سموم بدن کمک می کنند. همچنین گرمای حاصل از این مواد می توانند به رفع احتقان از بینی شما کمک شایانی کند.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.