مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با ساده ترین روش ها برای رفع چربی موها

0

افرادی که پوست چرب دارند معمولا نسبت به سایرین بیشتر باید مراقب سلامت موهای خود باشند چرا که داشتن موی چرب، درست به اندازه پوست چرب چالش برانگیز است. اگر موی شما چرب باشد، زودتر کثیف می شود و شکننده تر است. همین دردسر نگهداری از موی چرب است که بسیاری از افراد را مجاب می کند تا از شر این مشکل خلاص شوند. راه های زیادی برای اینکار وجود دارد که البته همیشه استفاده از روش های طبیعی، بهتر است چرا که هیچگونه عوارض جانبی نخواهد داشت. ما در این مقاله شما را با چند روش برای رفع چربی موها آشنا می کنیم.

رفع چربی موها

استفاده از الکل و سرکه سیب

یکی از ساده ترین روش ها برای رفع چربی موها استفاده از الکل و سرکه سیب می باشد. هر مایعی که در خود الکل داشته باشد، می تواند به حشک کردن موها کمک کند. خشک کردن موها مهم ترین اصل برای کسانی است که موهای چرب دارند. بدین منظور یک لیوان کامل الکل را با چند لیوان آب ترکیب کنید و موهایتان را با آن بشویید. سرکه سیب نیز درست خاصیتی مانند الکل دارد و به همین طریق می تواند به شما کمک کند. تنها کافی است تا نصف لیوان سرکه سیب را با دو قاشق غذاخوری سرکه مخلوط کنید تا یک محلول عالی برای موهای خود درست کنید.

سعی کنید به موهای خود دست نکشید

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که وقتی دچار استرس و اضطراب می شوند به موهای خود دست می کشند، یا اینکه فکر می کنید این کار شما را جذاب تر نشان می دهد؟ اگر موهای چرب دارید بهتر است این کار را انجام ندهید چرا که تنها باعث بدتر شدن شرایط موهای خود می شوید. هر چه تماس پوست با مو ها بیشتر شود، چربی بیشتری به موها منتقل می شود. اگر موهای بلندی دارید، به آنها سنجاق بزنید تا از وسوسه شدن و دست کشیدن داخل آن دست بردارید.

به اندازه کافی موهای خود را شانه کنید

افرادی که موهای چرب دارند باید بسیار مراقب شانه کشیدن باشند چرا که این گونه افراد باید بسیار میانه رو باشند. این بدان معنا است که شما نباید نه بیش از اندازه از شانه استفاده کنید، و نه خیلی کم. اگر موها را خیلی کم شانه کنید، چربی‌های طبیعی به درستی پخش نمی‌شوند و روی پوست سر جمع می‌شوند. از آن طرف اگر موها را بیش از اندازه شانه کنید، تولید چربی ها بیشتر می شود. پس سعی کنید به یک تعادل منطقی در شانه کردن دست پیدا کنید.

رفع چربی موها

استفاده از ماسک های مو

یکی دیگر از روش های رفع چربی موها استفاده از ماسک است. از جمله بهترین ماسک ها نیز می توان به ماسک آلوورا، ماسک تخم مرغ و حنا اشاره کرد. تمام این ماسکها تولید چربی را متعادل کرده  و به مو حجم و درخشندگی داده، سلامت آن را حفظ می‌کنند. از گذشته تا امروز، راه های طبیعی و سنتی بهترین نتیجه را داشته اند، اما باید همیشه قبل از استفاده از آنها با پزشک خود مشورت کرده و از آلرژیک نبودنشان، اطمینان حاصل پیدا کنید.

شست و شوی مو با عرقیات گیاهی

این روش بیشتر برای کسانی توصیه می شود که در آب و هوای شرجی زندگی می کنند، با این حال بقیه نیز می توانند از این ترفند بهره ببرند. اگر شما در شهر هایی زندگی می کنید که هوا مرطوب و شرجی است، بهتر است استفاده از شامپو ها را کنار گذاشته و موهای خود را با این عرقیات طبیعی بشویید. استفاده از گیاهان مناسب نه تنها می تواند شما را از شر چربی موها خلاص کند، بلکه به درخشندگی، حجم و زیبایی آن می افزاید.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.