مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

خوراکی هایی که باعث جوان ماندن می شوند

0

یکی از مهم ترین آرزو های بشریت از ابتدای خلقت، پیدا کردن اکسیر جوانی بوده است. دانشمندان زیادی در این زمینه تلاش کرده اند ولی هیچکدام نتوانستند چیزی به دست بیاورند. همه دوست دارند که جوان بمانند و عمر بیشتری داشته باشند. اما آیا به راستی راهی برای این موضوع وجود ندارد؟ امروزه محققان تغذیه اعتقاد دارند که شما می توانید با داشتن رژیم های غذایی سالم به این مهم دست پیدا کنید. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم شما را با خوردنی هایی آشنایی کنیم که به جوان ماندن و پیشگیری از پیری زودرس کمک می کنند.

جوان ماندن

روغن زیتون

یکی از مهم ترین خوردنی هایی که می تواند به جوان ماندن کمک کند، روغن زیتون می باشد. تا به حال تحقیقات زیادی در مورد سلامت پوست و جلوگیری از پیری سلول های بدن انجام شده است که نتابج بیشتر آنها یک چیز را ثابت می کند و آنها هم این است که چربی های اشباع نشده تک ظرفیتی از شکسته شدن سلول ها جلوگیری کرده و در نتیجه شما جوان تر می مانید. این چربی ها به مقدار زیادی در روغن زیتون وجود دارد. در حال حاضر می‌دانیم که روغن زیتون دارای پلی‌ فنول‌ها و آنتی اکسیدان‌ های قوی است که مانع ابتلا به بیماری‌های مرتبط با سن فرد می‌شود.

ماست

خوشبختانه ایرانی ها از جمله ملت هایی هستند که به اندازه کافی از ماست استفاده می کنند. متاسفانه این ماده لبنی مفید، چندان در کشور های پیشرفته مورد استفبال واقع نمی شود و این در حالی است که ماست می تواند به جوان ماندن کم کند. ماست منبع غنی کلسیم است که مانع ابتلا به استئوپروز می‌شود و می تواند به صورت موثری به بهبود سیستم گوارشی کمک کند. مصرف ماست باعث می شود که شما از شر بیماری‌ های گوارشی مرتبط با سن خلاص شوید.

ماهی

یکی از مغذی ترین مواد غذایی که می تواند به صورت کلی به سلامت شما کمک کند، ماهی است. کارشناسان تغذیه اعتقاد دارند که هر فردی باید در طول هفته دو وعده غذایی دریایی مصرف کند. ماهی منبع فراوان امگا ۳ است که مانع رسوب کلسترول در شریان‌ها و آرتیمی قلب می‌شود. آمار ها نشان می دهد که در دو کشور ژاپن و سوئد امید به زندگی در بالاترین حد وجود دارد. دانشمندان دریافتند که مردم این دو کشور بالاترین سرانه مصرف ماهی را در دنیا دارند. مرگ بر اثر مشکلات قلبی یکی از رایج ترین دلایل مرگ و میر محسوب می شود که شما می تواند با خوردن ماهی، از این مشکل جلوگیری کنید.

جوان ماندن

شکلات

شاید همیشه شنیده باشید که شکلات بد است و می تواند به سلامت شما آسیب برساند. اما دانشمندان بر این باورند که مصرف شکلات می تواند باعث افزایش طول غمر شود. کاکائو منبعی غنی از فلانوول‌ها است که سلامت عملکرد رگ‌ های خونی را حفظ می‌ کند و در نتیجه خطر ابتلا به فشارخون، دیابت نوع دو، بیماری‌ های کلیوی و زوال عقل را کاهش می‌دهد. سعی کنید که در طول روز حدقال 50 گرم شکلات ( ترجیحا تلخ ) استفاده کنید.

آجیل ها

بیشتر تحقیقات نشان می دهد افرادی که در طول روز از آجیل مصرف می کنند، به طور متوسط نسبت 4 سال بیشتر از سایرین عمر می کنند. همین موضوع به خوبی ارزش بالای آجیل را نشان می دهد. آجیل منبع غنی از روغن‌ های اشباع نشده است و بنابراین خاصیتی شبیه روغن زیتون دارند. اگر به آجیل ها حساسیت دارید می تواند انها را در بستر سایر محصولات مصرف کنید. نتایج یک تحقیق نشان می دهد افرادی که در وعده صبحانه از کره بادام زمینی استفاده می کنند، کمتر به بیماری های مزمن مانند مشکلات قلبی دچار می شوند. از دیگر خواص آجیل ها می توان به مواد معدنی، ویتامین، و فیتوشیمیایی‌ ها مثل آنتی‌ اکسیدان‌ ها اشاره کرد.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.