مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با کاربرد های مسواک در خانه داری

0

همان طور که می دانید مسواک یکی از مهم ترین لوازم بهداشتی می باشد و معمولا عمر مفید آن دو تا سه ماه است. اما آیا باید بعد از اینکه عمر مفید مسواک تمام شد آن را دور بیندازیم؟ خب در یک کلام باید جواب بدهیم، نه. مسواک می تواند در موارد بسیاری به ما کمک کند. اگر شما مسواک خود را عوض کردید، بهتر است آن قدیمی را محفوظ کنید چرا که مسواک یکی از مهم ترین ابزار در خانه داری محسوب می شود. اگر با ما همراه باشید، با کاربرد های مسواک در خانه داری آشنا خواهید شد.

کاربرد های مسواک در خانه داری

تمیر کردن سر شعله های گاز

یکی از مهم ترین کاربرد های مسواک در خانه داری تمیز کردن سر شعله های گاز می باشد. این قسمت همیشه کثیف است و معمولا به دلیل مدور بودنشان، یکی از سخت ترین مکان ها برای تمیز کردن هستند. اما خبر خوب اینجاست که شما می توانید با استفاده از مسواک، این بخش را به راحتی تمیز کنید. بدین منظور مسواک را به ماده مخصوص پاک کننده اجاق گاز خود آغشته کرده و به آرامی با حرکات دایره ای روی لکه های خشک شده بکشید. اگر در خانه مواد شوینده ندارید، می توانید از جوش شیرین نیز برای این کار استفاده کنید.

تمیز کردن صندلی های ماشین

اگر فکر می کنید که استفاده از مسواک به عنوان یک ابزار شست و شو فقط به درد خانم ها می خورد، سخت در اشتباه هستید. آقایان نیز می توانند از این وسیله مفید، بهره ببرند. شاید یکی از معدود مکان هایی که آقایان به تمیز بودنش اهمیت بدهند، ماشین باشد. پاک کردن بین درز های صندلی سخت ترین کار است و معمولا این مکان ها بیشتر از جاهای دیگر کثیف می شوند. شما می توانید با استفاده از مسواک به راجتی این بخش ها را تمیز کنید و از شر خورده های غذا و آشغال خلاص شوید.

پاک کردن منافذ سشوار

یکی دیگر از مهم ترین کاربرد های مسواک در خانه داری تمیز کردن مناقذ سشوار می باشد. این قسمت ها بسیار ریز هستند و معمولا هم با خورده های مو یا کثیفی های سر پر می شوند. وقتی که این منافذ کثیف شوند، عملکرد سشوار نیز مختل می شود. شما می توانید برای حل کردن این مشکل از مسواک استفاده کنید. خیلی از اوقات که سشوار شما کارایی خود را از دست داده و با قدرت کار نمی کند، کرک و پرز بین دریچه ها و منافذ عبور هوای کنار و قسمت پشتی آن جمع شده است که تنها راه رهایی از آن مسواک است.

تمیز کردن شیر های آب

در یکی از مجله های معتبر goodhousekeeping به کثیف ترین مناطق خانه اشاره شده بود که یکی از آنها به شیر های آب تعلق داشت. معمولا ما برای تمیز کردن دست های کثیف یا ظروف آلوده از این شیر ها استفاده می کنیم و از همین رو کثیفی زیادی به آنها منتقل می شود. از آن گذشته این مناطق معمولا مرطوب هستند و رطوبت یکی از بهترین شرایط برای رشد باکتری ها می باشد. شما می توانید با یک مسواک لکه های آب و صابون را از روی سطح شیرآلات پاک کرده و آنها را مانند روز اول صیقلی کنید.

کاربرد های مسواک در خانه داری

تمیز کردن درز های کاشی ها

معمولا درز ها و دوغاب های بین کاشی ها و سرامیک ها یکی از بهترین مناطق برای تجمع آلودگی و رشد میکروب ها محسوب می شوند. این مناطق را معمولا به سختیمی توان تمیز کرد. یکی از بهترین ترفند ها برای تمیز کردن این درز ها، مسواک می باشد. مقداری از ماده سفید کننده و تمیز کننده را به مقداری مشخص و تعریف شده درون آب حل کرده و با کمک مسواک آن را روی درز کاشی بکشید.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.