مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با بهترین روش های درمان پسوریازیس

0

یکی از رایج ترین بیماری های پوستی پسوریازیس است که در حال حاضر در ایران به شدت شایع شده است. پسوریازیس نوعی بیماری خود ایمنی محسوب می شود که در آن بدن شروع به ارسال کردن سیگنال های فالس و غلط می کند. این سیگنال‌ها باعث افزایش سرعت چرخهه رشد سلول‌ های پوست می‌شود. این مشکل باعث می شود که سلول های جدید بدون ایتکه سلول های قدیمی بمیرند، روی آنها رشد کند. این موضوع منجر به ایجاد شدن ضایعه های پوستی دردناک می شود. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش های درمان پسوریازیس آشنا کنیم.

درمان پسوریازیس

استفاده از اسید چرب امگا 3

یکی از بهترین روش های درمان پسوریازیس استفاده از اسید های چرب امگا 3 است. این اسید ها بهترین مواد برای مبارزه طبیعی با التهابات و تورم های پوستی محسوب می شوند. بهترین منابع برای دریافت این اسید ها، ماهی های چرب مانند سالمون و ساردین است. اگر شما از جمله کسانی هستید که به مصرف ماهی ها علاقه مند نیستید، می توانید از مکمل های امگا 3 استفاده کنید. این مکمل ها به صورت کپسول در داروخانه ها قابل تهیه هستند. مصرف امگا۳ به درمان پسوریازیس کمک می‌کند، البته هنوز در مطالعات انجام شده مشخص نشده است که چه میزان امگا۳ برای درمان پسوریازیس مفید است.

مصرف سرکه سیب

سرکه سیب از گذشته تا امروز یکی از مهم ترین مواد برای درمان بیماری های پوستی محسوب می شده است. معمولا از این روش بیشتر برای برطرف کردن ضایعه های بوجود آمد بر روی سر استفاده می شود. مصرف سرکه سیب خراش پوست سر ناشی از پسوریازیس را التیام می‌ دهد و موجب می‌ شود التهاب پوست سر شما خشک شود. اگر این ضایعه های پوستی باز شده اند یا از آن ها خون بیرون می آید، بهتر است از این روش استفاده نکنید. این کار باعث می شود تا شما سوزرش وحشتناکی را تجربه کنید.

نور خورشید

قدیمی ترین و ساده ترین روش برای درمان پسوریازیس قرار گرفتن در معرض نور خورشید می باشد. جالب است بدانید افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند معمولا به هر دلیلی، از جمله کسانی هستند که کمتر آفتاب می گیرند. نور خورشید بهترین درمان پسوریازیس است. به نقاط بدون پسوریازیس، کرم ضد آفتاب بمالید و ۵ یا ۱۰ دقیقه در روز جلوی نور آفتاب بروید. البته نباید در این زمینه زیاده روی کنید چرا که ممکن است باعث وخیم تر شدن اوضاع شما شود. بیشتر متخصصان پوستی اعتقاد دارند که دو ساعت در طول روز بهترین زمان برای این کار است.

درمان پسوریازیس

استفاده از زردچوبه

زردچوبه نیز می تواند به شما در این امر کمک کند. این ادویه پرطرفدار سرشار از خواص ضد التهابی است و به همین سبب مصرفش می تواند یک درمان عالی و کم هزینه باشد. جالب است بدانید که در حال حاضر کرم های مخصوصی برای افرادی که دچار پسوریازیس شدید هستند، وجود دارد که حاوی عصاره زردچوبه می باشد. حتما هم لازم نیست شما به صورت موضعی از این ماده استفاده کنید، مصرف غذاهایی همراه با چاشنی زردچوبه نیز می توانند تاثیر یکسانی بگذارند.

مصرف آلوورا

آلوورا برای برطرف کردن اکثر مشکلات پوستی مفید است. این ماده سرشار از مواد ضد التهابی، آنتی باکتریال و ویتامین c است. همه این موارد برای خلاص شدن از شر پسوریازیس کارساز هستند. ویتامین C در ساخت تانن نقش دارد. تانن یک ماده پروتئینی است که نقش بسیار پر رنگی در ترمیم بافت های آسیب دیده بدن دارد. شما می توانید ژل های حاوی این گیاه را به راحتی از داروخانه ها تهیه کنید.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.