مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

مشکلات پوستی که به دلیل تغذیه نامناسب رخ می دهند

0

پوست به عنوان وسیع ترین اندام خارجی بدن شما، در معرض بیشترین آسیب ها قرار دارد. متاسفانه بیشتر مردم فکر می کنند که آسیب های پوستی به دلیل عوامل بیرونی است اما این در حالی است که دکتر ماریس اوتلت، متخصص پوست و مو از دانشگاه پزشکی سن دیگو اعتقاد دارد که بیش از 60 درصد مشکلات پوستی به دلیل تغذیه نامناسب رخ می دهند. متاسفانه این روز ها به دلیل عادات بد غذایی، این مشکلات در حال افزایش است. با ما همراه باشید تا در این مقاله با مشکلات پوستی که به دلیل تغذیه نامناسب بوجود می آیند بیشتر آشنا شوید.

تغذیه نامناسب

چین و چروک پوست

شاید اولین چیزی که بعد چین و چروک پوست به ذهن شما برسد این باشد که در حال پیر شدن هستید اما این موضوع می تواند به دلیل تغذیه نامناسب رخ بدهد. دکتر ماریس معتقد است که این چین و چروک ها می تواند به دلیل وجود مقدار زیادی الکل و شکر در رژیم غذایی شما بوجود آمده باشند. وقتی چین‌ و چروک‌ ها به‌ سرعت در پوست شما ظاهر می‌شوند، باید مصرف مشروبات الکلی را کنار بگذارید چرا که به طور یقین اصلی ترین دلیل برای این امر الکل است. الکل یکی از قوی ترین مدر ها است و این یعنی شما با مصرفش بیش از اندازه آب بدن خود را از دست می دهید. هر چه آب بدن شما کمتر باشد، رطوبت طبیعی پوست‌ تان از بین می رود و چین و چروک بوجود می آید.

جوش های صورت

به طور قطع جوش های صورت یکی از آزاردهنده ترین مشکلات پوستی هستند. در بسیاری مواد این جوش ها به دلیل تغذیه نامناسب بوجود می آیند. مهم ترین دلیلی که شما جوش می زنید به دلیل شاخص گلیسمی بالای بدن شما است. اگر نان سفید یکی از مواد اصلی فهرست خواروبارتان است، تعجبی ندارد که پوست‌ تان پاک و خالی از جوش نباشد. شاخص بالای گلیسمی می تواند بر روی قند خون شما تاثیر بگذارد و جوش های صورت را بوجود بیاورد.

لکه های سیاه زیر چشم

این مورد می تواند ناشی از عدم وجود آب کافی در رژیم غذایی شما باشد. همیشه خوردنی ها بر روی سلامت پوست شما تاثیر نمی گذارند، خیلی وقت ها نوشیدنی ها هستند که نقش اصلی را بازی می کنند. حتما میزان توصیه‌شده‌ی ۲ لیتر آب در روز را مصرف کنید و با آبرسانی به پوست و هیدراته نگه داشتن بدن‌تان، آن لکه‌های کبود آزاردهنده را ازبین ببرید. بهترین راه کار این است که از شیر استفاده کنید. شیر می تواند هم آب بدن شما را تامین کند و هم التهابات را از بین ببرد.

تغذیه نامناسب

پوست خشک

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که در رژیم غذایی خود از مقدار زیادی سدیم استفاده می کنید، عجیب نیست که پوستی خشک داشته باشید. نمک باعث می شود که آب در بدن شما حفظ شده و در نتیجه پوستتان خشک شود. وقتی نمک زیادی در رژیم‌ غذایی‌ تان وجود دارد، بدن با تلاش برای حفظ آب، سعی در جبران بیش‌ از حد آن دارد. این رویه نه تنها باعث می شود تا پوست شما دچار خشکی شود، بلکه گونه های شما نیز پف کند.

پوست چرب

همیشه به ما گفته اند که لبنیات جزو بهترین مواد غذایی هستند و ما همیشه باید از انها استفاده کنیم. اما بخاطر داشته باشید که هیچگاه نباید در مصرف هیچگونه مواد غذایی زیاده روی کرد. به عنوان مثال اگر شما به میزان زیاد لبنیات مصرف می کنید، به احتمال زیاد پوست چربی دارید. تحقیقات نشان می دهد افرادی که هر روز از شیر پرچرب استفاده می کنند، معمولا پوست چرب تری دارند. برای از بین بردن چربی پوست بهتر است که از لبنیات کم چرب استفاده کنیم.

منبع: www.asandent.com

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.