مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

آشنایی با مواد غذایی که به کاهش چین و چروک کمک می کنند

0

به نظر شما مهم ترین عامل در داشتن پوستی شفاف و بدون چین و چروک چیست؟ بسیار اعتقاد دارند آب و هوایی که شما در آن زندگی می کنید مهم ترین عامل است. این موضوع تا حدی درست است. به عنوان مثال کسانی که در مناطق خشک و کویری زندگی می کنند معمولا پوستی خشک دارند. همان طور که می دانید پوست های خشک زودتر چین و چروک می شوند. دکتر ملینا پرز، متخصص زیبایی در نیویورک اعتقاد دارد که تغذیه از آب و هوا مهم تر است. ایشان معتقدند که شما با خوردن بعضی از مواد غذایی می تواند به کاهش چین و چروک کمک کنید. با ما همراه باشید تا با این خوراکی ها آشنا شوید.

کاهش چین و چروک

مصرف گوشت های بدون چربی

یکی از مهم ترین موادی که می تواند به شما در کاهش چین و چروک کمک کند، خوردن گوشت های بدون چربی است. گوشت بدون چربی نظیر سینه مرغ و ماهی سرشار از پروتئین هستند. زمانی که پروتئین وارد بدن شما شود، به آمینو اسید تیدیل می شود. آمینو اسید ها مهم ترین مواد برای بازسازی سلول ها هستند. وقتی این ماده به میزان کافی در بدن وجود داشته باشد عمل بازسازی سلول های پوست سریع تر و راحت تر انجام می شود. اگر شما از رژیم های گیاه خواری استفاده می کنید، بهتر است مقدار زیادی لوبیا و حبوبات را در برنامه خود قرار دهید تا پروتئین لازم را تامین کنید.

سیر

مهم ترین آسیبی که به سلول های بدن وارد می شود، از طریق رادیکال های آزاد است. این رادکال ها با اکسیده کردن سلول ها، عمر آنها را کاهش می دهند. مهم ترین موادی که می توانند جلوی آسیب های این رادیکال ها را بگیرند، آنتی اکسیدان ها هستند. سیر از جمله موادی است که سرشار از آنتی اکسیدان ها است و از همین رو مصرفش می تواند یکی از مهم ترین قدم ها برای کاهش چین و چروک باشد. برای استفاده از سیر در غذایتان ابتدا حبه های سیر را به چند تکه تقسیم کنید و بگذارید ده الی پانزده دقیقه بماند سپس به غذا اضافه کنید.

چای سبز

بسیاری از دانشمندان اعتقاد دارند که کافئین می تواند باعث افزایش چین و چروک صورت شود و از همین رو بهتر است از قهوه استفاده نکینیم. اما جالب است بدانید چای سبز با اینکه حاوی مقادیری کافئین است، خاصیتی کاملا متقاوت از قهوه دارد.  چای سبز بدن را آرام می کند و همین باعث می شود استرس بدن کاهش یابد و بوجود آمدن چروک های پوستی کند تر صورت بگیرد. علاوه بر این در این ماده نوعی آنتی اکسیدان وجود دارد که پوست شما را از آسیب های اشعه مضر خورشید حفظ می کند.

کاهش چین و چروک

خانواده توت ها

خانواده توت ها شامل تمشک، توت فرنگی، زغال اخته، توت سیاه، کرنبری و بلوبری هستند. این خوراکی های خوشمزه نیز باعث کاهش چین و چروک می شوند. توت ها معمولا نسبت به بقیه میوه ها از آنتی اکسیدان بیشتری برخوردار هستند. این آنتی اکسیدان ها باعث می شوند پوست جوان بماند و دیرتر چروک بیفتد.  بهتر است در طول روز حدقال یک وعده از میوه ها و بخصوص خانواده ها توت ها استفاده کنید. همچنین می توانید این میوه ها را بصورت اسموتی درست کرده و روزی یک لیوان از آن را بنوشید.

نوشیدن آب

یکی از مهم ترین مسئله هایی که خیلی ها به آن توجه نمی کنند، مصرف آب کافی است. حتما سعی کنید در طول روز با چندین لیوان آب به بدنتان آبرسانی کنید. نگذارید بدنتان خشک شود. هر چه پوسته شما بیشتر هیدراته باشد، آسیب های سلولی کمتری به آنها وارد می شود. پوست خشک معمولا شکننده است و به همین دلیل به سرعت چروکیده می شود.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.