مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان خانگی استرس با استفاده از دمنوش های طبیعی

0

استرس یا فشار روانی یکی از خطرناک ترین فاکتور های زندگی شهری محسوب می شود. در واقع هر چیزی که در انسان ایجاد تنش کند، استرس زا یا عامل تنیدگی نامیده می‌شود. معمولا شرایط استرس زا برای افراد مختلف متفاوت هستند چرا که آستانه تحمل روانی هر فردی با دیگری فرق دارد. استرس می تواند بر روی اندام های شما به صورت مستقیم تاثیر گذاشته و آنها را چالش مواجه کند. حتی عده ای اعتقاد دارند که این فشار های روانی می تواند بر روی زیبایی نیز تاثیر بگذارد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش های درمان خانگی استرس با استفاده از دمنوش های طبیعی آشنا کنیم.

درمان خانگی استرس

استفاده از دمنوش دارچین

یکی از موثرترین راهای درمان خانگی استرس استفاده از دمنوش دارچین است. تحقیقات زیادی بر روی این ادویه انجام شده است و دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که مصرف دارچین می تواند به صورت چشمگیری فشار خون را کاهش بدهد. دارچین حتی می‌تواند اشتیاق به مصرف شکر را بسیار کم کند و همچنین برای حال روحی بسیار خوب است. اگر شما از کسانی هستید که به خوردن دمنوش دارچین علاقه ندارید، می توانید آن را به چای سیاه اضافه کنید و اینگونه مصرف کنید.

استفاده از دمنوش بابونه

بابونه یکی از مهم ترین گیاهان دارویی است که می تواند به طرق مختلفی بر روی سلامت بدن شما تاثیر بگذارد. از قدیم بابونه را به عنوان یک گیاه آرامش بخش می شناختند و از همین رو مصرف آن می تواند به کاهش استرس منجر شود. بابونه با آرام کردن عصب‌ها می‌تواند از دردهای معده بکاهد. اگر شما از جمله کسانی هستید که شب ها دیر به خواب می روید، بابونه می تواند مفید باشد. برای درست کردن دمنوش این گیاه جادویی کافی است تا مقداری از گلبرگ های آن را درون آب جوش بریزید و سپس به مدت 30 دقیقه با دمای ملایم حرارت بدهید.

استفاده از دمنوش زنجبیل

شاید استفاده از دمنوش برای درمان مشکلات گوارشی رایج تر باشد چرا که زنجبیل سرشار از فیبر های خوراکی است و به همین دلیل می تواند فرایند هضم را بهبود بخشد. از آن مهم تر این فیبر ها از سرطان های گوارشی نیز جلوگیری می کنند. این گیاه برای ناراحتی‌های قلبی و همچنین حالت تهوع زنان باردار نیز مفید است. جالب است بدانید که خواص زنجبیل بر روی روند ترشح کورتیزول تاثیر می گذارد و می تواند سطح آن را کاهش بدهد. این هورمون که به هورمون استرس مشهور است، می تواند فشار روانی را در شما افزایش دهد.

درمان خانگی استرس

استفاده از دمنوش زردچوبه

به جرات می توان گفت که پر اهمیت ترین ادویه زردچوبه است. این ماده سرشار از خواص گوناگون است که تاثیر شگرفی بر روی سلامتی می گذارد. خواص آنتی اکسیدانی زردچوبه زبان زد است و حتی از آن در ساخت دارو های ضد سرطان نیز استفاده می شود. برای تهیه دمنوش زردچوبه، کمی زردچوبه را با دارچین را درون آب جوش ریخته و بگذارید مانند چای دم بکشد. سپس با عسل میل کنید. تحقیقاتی که در سال 2012 در دانشگاه پزشکی سن دیگو انجام شده است نشان می دهد که مصرف زردچوبه می تواند به صورت بارزی سطح کورتیزول را کاهش دهد.

استفاده از چای سبز

متاسفانه ایرانی ها بیشتر به استفاده از چای سیاه میل دارند و این در حالی است که ارزش چای سبز بسیار بیشتر از چای سیاه می باشد. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان های مختلف می باشد که می توانند به شما در کاهش آسیب های رادیکال های آزاد کمک کنند. چای سبز بر روی نورون ها تاثیر گذاشته و اعصاب را آرام می کند. استفاده از چای سبز به عنوان یک درمان خانگی استرس تاریخچه ای چند صد ساله دارد. چینی ها برای قرن ها است که این روش را ابداع کرده اند.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.