مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان شوره سر با استفاده از روش هایی بسیار آسان

0

سلول های پوست ما دائما در حال جایگزینی هستند. معمولا عمر مفید این سلول ها یک تا دو روز است و بعد از این مدت آن سلول ها مرده و جای خود را به سلول های جدید می دهند. شوره های سر نیز در واقع همین سلول های مرده پوست سر هستند که بعد از جایگزین شدن شما آنها را به صورت دانه های کوچک و سفید مشاهده می کنید. هنگامی که این سلول ها از حد بیشتری ریخته بشوند، شوره سر بوجود می آید. از مهم ترین دلایل ایجاد این مشکل می توان به خشکی موها اشاره کرد. با ما همراه باشید تا با روش های درمان شوره سر آشنا شوید.

درمان شوره سر

استفاده از سرکه سیب

یکی از بهترین و طبیعی ترین راه های درمان شوره سر استفاده از سرکه سیب است. این ماده سرشار از خواص ضد التهابی و ضد باکتری بوده و همچنین سطح بالایی از مواد مغذی را در خود جای داده است که می توانند به تقویت ریشه موهای شما کمک کنند. سرکه سیب و آب گرم را به طور مساوی مخلوط کنید. سپس آن را روی موهای خشک خود ریخته و ماساژ دهید. دقت داشته باشید که این ماده به صورت کامل باید سر شما را بپوشاند. اسیدیته سرکه سیب میزان PH پوست سر را تغییر می دهد در نتیجه رشد قارچ سر سخت می شود.

استفاده از جوش شیرین

این ماده نیز از جمله راه های موثر درمان شوره سر بشمار می رود. جوش شیرین دارای اثرات قوی است که باعث می شود روند ریختن سلول های مرده پوست کمتر شود. بدین منظور کافی است تا یک قاشق جوش شیرین را با یک لیوان آب مخلوط کرده و به خوبی هم بزنید. سپس این محلول را مانند شامپو استفاده کنید. در یک روش دیگر هم می توانید پس از مرطوب کردن مو، مقداری جوش شیرین به موها بمالید. سپس با آب بشویید. تحقیقات نشان می دهد که جوش شیرین قارچ هایی که باعث شوره می شوند را از بین می برد.

استفاده از شنبلیله

شنبلیه تنها یک سبزی خوردنی نیست که از آن در پخت و پز استفاده کنید. خواص موجود در این گیاه می توانند به صورت چشمگیری به سلامت پوست و مو کمک کنند. مواد مغذی موجود در شنبلیله رشد سالم موها را تشدید کرده و پوسته پوسته شدن سر را برای همیشه از بین می برد. برای استفاده از این روش دانه های شنبلیله را به مدت یک شبانه روز در آب ولرم خیس دهید. سپس دانه ها را آسیاب کنید. ماده خمیری شکلی که به دست آمده را بر روی موهای خود بمالید تا از شر شوره های سر خلاص شوید.

درمان شوره سر

استفاده از روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از بهترین مواد برای تضمین سلامت پوست و مو بشمار می رود. این ماده برای کسانی که شوره سر دارند مانند آبی بر روی آتش عمل می کند. برای استفاده از این روش موهای خود را قبل از اینکه به حمام بروید با استفاده از این روغن به خوبی ماساژ بدهید و سپس بعد از اینکه نیم ساعت صبر کردید، دوش گرفته و آن را پاک کنید. جالب است بدانید که این روش برای سال ها توسط هندی ها استفاده شده است.

استفاده از لیمو ترش

لیمو ترش به دلیل داشتن مواد مغذی می توانند یک ماده عالی برای تقویت ریشه مو شما باشید. علاوه بر این اسید اسکوربیک موجود در این میوه می توانند به صورت موثری قارچ هایی که باعث شوره سر می شوند را از بین ببرد. کافی است دو قاشق غذاخوری آبلیمو به پوست سر بمالید و با آب بشویید. سپس یک قاشق مرباخوری آب لیمو را با یک لیوان آب مخلوط کنید و موها را با آن بشویید. این روش را هر روز امتحان کنید تا شوره های سر به کلی از بین بروند.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.