مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان خونمردگی با روشهای طبیعی و ساده

0

برای همه ی ما از دوران کودکی خاطراتی هست که دچار یک ضربه در هنگام بازی و در پی آن خونمردگی شویم.برای درمان خونمردگی روش های سنتی و طبیعی بسیاری وجود دارد که در این مطلب از سایت آسان دنت برای شما توضیح می دهیم . با ما در ادامه مطلب همرا باشید

 

درمان خونمردگی به روش طبیعی

درمان خونمردگی

احتمالاً چیرهایی دربارهٔ بیفتک گوشت برای درمان کبودی چشم و دیگر خونمردگی ها شنیده اید. ولی دربارهٔ آناناس، چی؟ تعجب می کنید اگر بشنوید میوه های مناطق گرمسیری برای درمان خونمردگی های ورزشکاران بوکس مصرف می شود. د برو ملایین آنزیمی تخریب کنندهٔ پروتئین است و در آناناس وجود دارد. در این پژوهشی، محققان به ۷۴ بوکسور با خونمردگی های متعدد برو ملایین دادند، در حالی که ۷۲ بوکسور دیگر داروی بی اثر (دارونما) دریافت کردند.

از گروه دوم، ۴ ۱ درصد ظرف چهار روز بهبود پیدا کردند، ولی از گروه اول، که برو ملایین گرفته بودند، ۷۸ درصد بهبود یافتند. برو ملایین چه تأثیری دارد؟ ظاهراً برو ملایین از تشکیل یک مادّه شیمیایی مؤثر در ایجاد التهاب، به نام پروستاگلاندین E۲، جلوگیری می کند. همزمان، تولید پروستاگلاندین E۱ را که مادّه ای ضدالتهابی است، تحریک می کند.

درمان خونمردگی

 

 

کبودی های روی بدن نشانهٔ خونمردگی هایی است که در اثر نشت خون مویرگی، به دنبال آسیب دیدن آنها به زیر پوست است. کبودی پای چشم در مردان بیشتر از زنان است، در حالی که کبودی پاها در زنان مسن زیادتر است.

درمان خونمردگی با آرنیکا را امتحان کنید

درمان خونمردگی

این گیاه، که همیشه بهار کوهی هم نامیده می شود، به گفتهٔ کمیسیون E که مرکز تخصصی آلمان برای گیاهان دارویی است، در درمان خونمردگی مؤثر است. آرنیکا که خواص تسکین دهندگی درد، گندزدایی، و ضدالتهابی دارد، به صورت جلدی مصرف می شود. این گیاه را نمی توان به صورت خوراکی مصرف کرد، بلکه باید محلولی از یک قاشق مرباخوری خشک کردهٔ گیاه در یک فنجان آب جوش را پس از سرد شدن با پارچهای تمیز روی ناحیهٔ کبودشده گذاشت. از محلول چند قطره تنتور آرنیکا در یک فنجان آب هم می تواناستفاده کرد. پمادهای تجاری آرنیکا هم تهیه شده است، که بیشتر داروهای هومئوپاتی هستند. پماد حاوی ۱۵ درصد آرنیکا را تهیه کرده و طبق دستور روی بسته بندی آن را مصرف کنید.

 

 

درمان خونمردگی با گوش خر (هماور) فراموش نشود

درمان خونمردگی

گوش خر از قدیمی ترین گیاه داروهای گرفتاری های پوستی است، که قدمت آن به یونان باستان می رسد. تحقیقات امروزی هم وجود آلانتوئین را در آن نشان داده است. آلانتوئین ترکیبی شیمیایی است که به ترمیم پوست کمک می کند، و در تعدادی از کرمهای تجارتی پوست هم وجود دارد. کمیسیون E با بررسی مطالب علمی در این زمینه شواهدی به دست آورد که گیاه گوش خر خاصیت ضدالتهابی هم دارد. به همین دلیل آن را برای درمان خونمردگی، دررفتگی، و پیچ خوردگی تأیید کرد. برای درمان خونمردگی، دکتر جان هاینرمن انسانشناس و گیاهشناس نخست گذاشتن کیسهٔ یخ روی ناحیهٔ آزرده، و سپس بستن آن با پارچهٔ خیسانده در چای گوش خر را توصیه می کند) .انجام سریع این کار مانع کبودی آن می شود البته بهتر است که گوش خر خورده نشود. این گیاه حاوی آلکالوئیدهای پیرولیزیدین است ه برای کبد سمی هستند، و بی خطر بودن خوردن گوش خر هنوز جای بحث دارد

 

درمان خونمردگی با جعفری موثر است

درمان خونمردگی

مالیدن مکرر خردکردهٔ برگهای جعفری معمولاً ظرف یکی دو روز کبودی را برطرف میکند. دفعهٔ بعد که جایی از بدنتان کبود شود، جعفری را امتحان کنید.

 

 

درمان خونمردگی با سیب زمینی یک روش قدیمی

درمان خونمردگی

قدیمی ها مدعی اند که برای درمان کبودی چشم سیب زمینی خام بهتر از بیفتک گوشت است. نیمه گیاهخواران حتماً سیب زمینی را همراه با دیگر درمانهای گیاهی اشاره شده بر استفاده از بیفتک ترجیح میدهند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.