مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

روشهای جالب و طبیعی برای رفع چین و چروک

0

وقتی گور آنخ آمون، فرعون مصر، گشوده شد، باستان شناسان گنجینهٔ با ارزشی از مصنوعات یافتند. ولی محققان علاقه مند به بررسی فرایند پیری مطلب دیگری کشف کردند .پاپیروسی شامل فرمول ضد چین و چروک پوست: روغن نارگیل و گیاهان گل حنا و سنبل الطیب مخلوط با چربی حیوانی، فرمول ضدچروک فرعون فرق زیادی با بسیاری فرمول های دیگری که طی قرن ها گفته شده است، از روغن خرس و چربی غاز گرفته تا قیر و ترپنتین، ندارد. ولی سؤال اصلی این است که ایا این ها مؤثر بوده اند؟برای یافتن این سوال و روش رفع چین و چروک با ما در این مطلب از سایت آسان دتن همراه باشید.

چگونه دچار چین و چروک می شویم

رفع چین و چروک

باید بانید برای رفع چین و چروک ابتدا بهتر است از چگونگی پیدایش آن سر در آوریم.از بین رفتن کشسانی پوست! چین و چروک در وضعیت کلاژن پوست است، که پروتئین تشکیل دهندهٔ بخش رشته ای چروک ناشی از تغییری است که تمام بدن را کنار هم نگاه می دارد. حدود یک سوم کل پوست است. کلاژن حاوی 70 درصد  پروتئینها و درصدی بافت همبند بدن را تشکیل میدهد.

پوست و بافت همبند جوان کلاژن کشسان یا محلول بیشتر دارد، و در نتیجه می تواند رطوبت را جذب کرده و چاق شود. این فرایند مرطوب شدن و متورم شدن پوست جوان و کشسان را صاف و نرم نگاه می دارد. ولی با قرار گرفتن در معرض آفتاب، کشیدن سیگار، و بالا رفتن سن، آسیب اکسایش دامن گیر پوست می شود.

این آسیب همانند همان چیزی است که در مورد زنگ زدن آهن روی می دهد. در بدن، این فرایند شیمیایی باعث تشکیل کلاژن نامحلول می گردد، که غیر کشسان است و نمیتواند آب را جذب کرده و متورم شود. با از بین رفتن کشسانی و رطوبت، خطوط و چروک هایی روی پوست، مخصوصاً در نواحی در معرض آفتاب، مثل صورت، گردن، و پشت دست ها، ظاهر می شوند.

رفع چین و چروک

بسیاری مرطوب کننده های تجارتی با ادعای بازگرداندن کلاژن محلول و جوان کردن پوست ارائه می شوند و میگویند باعث میشوند سلولهای پوست آب بیشتری جذب کرده و چین چروک را از بین می برند. پیش از این که پول و آیندهٔ خود را به دست چنین فراورده هایی بسپارید،  پیشنهاد می شود رویکردهای طبیعی را برای رفع چین و چروک امتحان کنید

 

رفع چین و چروک به روش طبیعی

رفع چین و چروک

بیشتر درمان ها برای رفع چین و چروک بر مصرف مواد ضداکسایش و نرم کننده ها استوار است. ضداکسایش ها  موادی هستند که بنیان های ازاد (مولکولهای بسیار واکنش پذیراکسیژن که مسئول آسیب اکسایشی هستند) را خنثی می کنند. نرم کننده ها هم مانع خشک شدن پوست شده و آن را نرم نگاه می دارند. در اینجا چند روش طبیعی برای رفع چین و چروک معرفی می شود که ممکن است برایتان مفید واقع شوند.

 

 

رفع چین و چروک با شاه بلوط هندی و انجیلی یک راهکار ساده

رفع چین و چروک

دانشمندان ژاپنی عصارهٔ ۶۵ گیاه را آزمایشی کردند که هفت گیاه خاصیت ضداکسایشی کافی برای مقابله با چین و چروک از خود نشان دادند. چهار گیاهی که احتمالاً در دسترس دارید عبارتند از شاه بلوط هندی، انجیلی، اکلیل کوهی، و مریم گلی، ولیدانشمندان دو گیاه اول را بهتر از همه میدانند. هر دو اینها ضداکسایش های قوی هستند. ضمادهای ارام کننده و قابض دارای این گیاهان در بازار موجود است ولی ترجیحا خودتان این دو را مخلوط کنید

 

 

رفع چین و چروک با هویج فراموش نشود

رفع چین و چروک

هویج غنی از ویتامین A است، که کمبود آن باعث خشک شدن پوست و چروک خوردن آن میگردد. هویج بتا-کاروتن ضداکسایش هم دارد.  خوردن یک یا دو هویج در روز  پیشنهاد میشود، نه تنها برای جلوگیری از پیدایش چین و چروک پوست، بلکه به خاطر تمام مواد جلوگیری کننده از سرطان که در هویج موجود است. همچنین می توانید از روغن جلدی هویج استفاده کنید. به گفتهٔ اوبری همپتن، نویسندهٔ کتاب مراقبت طبیعی پوست و مو، فراوان بودن ویتامین A در هویج آن را یک ضدآفتاب بسیار خوب کرده است. گاهی هویج را در مخلوط کن ریخته و خرد کرده  و پورهٔ آن را به طور آزمایشی آن را روی صورتتان بمالید. (بعد از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ماسک هویج را بشویید.)

 

 

رفع چین و چروک با کاکائو را امتحان کنید

رفع چین و چروک

یکی از نرم کننده های عمده در لوسیونها و لوازم آرایشی کرهٔ کاکائو است که پیشنهاد نخست دکتر آلبرت لئونگ متخصص گیاهان دارویی برای درمان چروک پوست است. کرهٔ کاکائو در دمای بدن آب شده و پوست خشک، مخصوصاً اطراف چشم ها، گوشه های دهان، و گردن را مرطوب می کند. کاکائو از آمازون می آید. نرم کنندهٔ گرمسیری دیگر هم روغن نارگیل است.

 

 

رفع چین و چروک با خیار موثر است

رفع چین و چروک

خیار خنک و مرطوب در تسکین سوختگی ها، از جمله آفتاب سوختگی، و جلوگیری از پیدایش چین و چروک، سابقه ای طولانی دارد. خیار ارزان تر و احتمالاً مؤثرتر از بسیاری مرطوب کننده های تجارتی است. می توانید حلقه های نازکی از خیار بریده و آن را روی پوست بمالید. همچنین می توانید آن را در مخلوط کن ریخته و به صورت پوره درآورید و و با آن ماسک صورت بسازید. بعد از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ماسک را بشویید.

 

 

روشی جالب در رفع چین و چروک با خرفه 

رفع چین و چروک

این گیاه یکی از ضداکسایش های مورد علاقهٔ گیاه درمان گرها است. اگر به خرفهٔ تازه دسترسی دارید، آن را با سالاد بخورید. یا آن را به صورت ماسک نرم کننده مصرف کنید. گیاه را در مخلوط کن ریخته و پورهٔ آن را روی صورت بمالید و پس از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه آن را از روی صورت بشویید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.