مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

برای درمان بریدگی درخت چای را امتحان کنید

0

همه ی ما بارها  دست یا پای خود را بریده ایم. گاهی این بریدگی ها بر اثر تیغ برخی گیاهان یا وسایلی کثیف میباشد که ممکن است عفونت از جای بریدگی وارد بدن ما شود بدین ترتیب یک بریدگی کوچک می تواند یک شبه به یک عفونت بزرگ تبدیل شود و در اصطلاح آبسه کند. این آبسه با یک خراش کوچک شروع شده و قبل از این چرکی از آن خارج شود، به یک عفونت کامل، از انواعی که فقط در فیلم ها دیده می شود، تبدیل گردد.در این مطلب از سایت آسان دنت برای شما روش های ساده ای از درمان بریدگی یا آبسه را با گیاهان آموزش می دهیم.

 

 

درمان بریدگی با گیاهان

درمان بریدگی

هر کسی در طول زندگی به یکی از انواع عفونت های پوستی مبتلا شده است. اگر بعد از یکی دو روز، بریدگی قرمز تر، حساسی تر، یا دردناک تر شد، یا چرک از آن خارج شد، گرفتار عفونت پوستی شده اید و باید به پزشک مراجعه کنید. در اینجا چند گیاه دارو معرفی میشود که میتوانند در درمان بریدگی های جزئی مؤثر باشند. اگر می خواهید این ها را روی بریدگی های شدیدتر یا آبسه امتحان کنید، اول با پزشک خود مشورت کنید.

 

 

درمان بریدگی و آبسه با درخت چای فراموش نشود

درمان بریدگی

روغن درخت چای توسط بومیان استرالیا و مهاجران اولیهٔ آن برای درمان ساییدگی پوست، پای ورزشکار، گزیدگی کنه، سوختگی، و بریدگی به کار می رفت. مصرف آن در درمان زخم هم در تمام دنیا گسترش یافته است. دلیل خوبی هم برای این کار وجود دارد: حاوی ترکیبی گندزدای قوی به نام ترپیننول ۴ است. دکتر وارو تایلر، استاد گیاهان دارویی دانشگاه پوردیو، هم روغن درخت چای را برای درمان زخم توصیه کرده است. این یک گندزدایی بسیار قوی بر علیه باکتریها و قارچ ها است. در واقع، روغن درخت چای به همان خوبی گندزداهای غیرگیاهی است که در خانه ها مصرف می شد: تنتورید و مرکورکرم.

کسانی که حساسیت دارند، ممکن است روغن خالص درخت چای پوست آنها را تحریک کند. توصیه می شود با افزودن چند قطره از آن به چند قاشق غذاخوری از هر روغن گیاهی دیگر آن را رقیق کرده و بعد استفاده کنید. اگر باز هم حساسیت نشان دادید، باز هم آن را رقیقی تر کنید یا از ادامهٔ مصرف منصرف شوید. روغن درخت چای، یا هر روغن اسانس دیگر را نخوارید. این ها بسیار غلیظ هستند، و مقدار کم بسیاری از آنها میتواند سمی باشد.

 

 

درمان بریدگی و آبسه با استفاده از گیاه همیشه بهار

درمان بریدگی

کمیسیون E، که مرکز تخصصی آلمان برای گیاهان دارویی است، تأثیر مصرف همیشه بهار را در کاهش التهاب و بهبود زخم تأیید کرده است. برای درست کردن محلول شستشوی بریدگی، یک فنجان آب جوش را روی یک قاشق  گلبرگ های خشک همیشه بهار بریزید و بگذارید ده دقیقه خسیس بخورد. بعد پارچه ای تمیز را در آن خیسانده و به صورت کمپرس روی زخم بگذارید. همیشه بهار به صورت کرم مؤثرتر است. می توانید کرمهای پوستی حاوی همیشه بهار را از داروخانه ها تهیه کنید.

 

 

درمان بریدگی و آبسه با گوش خر (هماور) موثر است

درمان بریدگی

این گیاه حاوی ترکیبی به نام آلانتوئین است که به ترمیم زخم ها کمک می کند. اسید تانیک قابضی موجود در آن هم در التیام زخم مؤثراسات. در سالهای اخیر برخی گزارش ها در مورد وجود آلکالوئیدهای پیرولیزیدین در این گیاه داده
شده است که میتوانند کبد را آسیب برسانند. از این رو، بسیاری صاحب نظران خوردن آن را ممنوع کرده اند. ولی مصرف خارجی آن خطری ندارد. می توانید برگها تازهٔ گیاه را کنده و مستقیماً روی ناحیهٔ گرفتار بمالید. همچنین می توانید فراورده های تجاری حاوی گیاه گوش خر را از فروشگاه های مواد بهداشتی تهیه کنید.

 

 

برای درمان بریدگی و آبسه اکیناسه را امتحان کنید

درمان بریدگی

اکیناسه خاصیت قوی تحریک کنندگی دستگاه ایمنی دارد که در التیام زخم ها مؤثر است. کمیسیون E هم مصرف خارجی فراورده های اکیناسه را در درمان زخم ها سطحی تایید کرده است. استعمال خارجی این گیاه را فقط یک گندزدایی خفیف می دانند. و اگر دچارعفونت ناشی از یک بریدگی شدید، خوردن تنتور یا چای اکیناسه را برای تقویت دستگاه ایمنی بدنتان در مقابله با عفونت توصیه می شود. (گرچه اکیناسه ممکن است زبان را موقتاً دچار سوزش یا بیحسی کند، ولی این خطری ندارد.)

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.