مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان زگیل با گیاهان بهتر از درمان با داروهاست

0

زگیل معمولی چیز بسیار شایعی است. ولی گاهی به نظر میرسد درمان های عامیانه برای زگیل شایع تر از خود آن باشد. دلیل خوبی هم برای آن وجود دارد: نه تنها این درمان ها مؤثرند، بلکه اغلب در مقایسه با درمان های پزشکی بهتر هستند.اگر شما هم از این عارضه رنج می برید و به دنبال راهی طبیعی و ساده برای درمان زگیل هستید ما را در این مطلب از سایت آسان دنت همراهی کنید.

 

 

درمان زگیل با گیاهان و طب سنتی

درمان زگیل

زگیل تومورهای خوش خیم پوستی ناشی از لااقل ۳۵ عضو مختلف خانوادهٔ پاپیلوما ویروسها هستند. زگیل معمولی اغلب روی دست، مخصوصاً در کودکان بزرگ تر، دیده می شود، ولی می تواند در همه جای بدن بروز کند. محققان دریافته اند که افراد دارای دستگاه ایمنی ضعیف تر اغلب بیشتر از دیگران مستعد ابتلا به زگیل هستند. در اینجا گیاهانی برای مقابله با ویروسهای آزاردهندهٔ مقاوم زگیل معرفی می شوند.

 

 

درمان زگیل با درخت غان موثرترین روش

درمان زگیل

پوست درخت غان در مناطق مختلفی از دنیا، از چین و اسکاندیناوی تا امریکا، برای درمان زگیل مصرف می شود. این گیاه دارای دو ترکیب بتولین و اسید بتولینیک با خواص ضدویروسی است. پوست غان سالیسیلات هم دارد که توسط ادارهٔ غذا و داروی امریکا هم برای درمان زگیل تأیید شده است. اگر به پوست تازهٔ غان دسترسی دارید، میتوانید قطعهای مرطوب از آن را مستقیماً روی زگیل بگذارید. همچنین می توانید با افزودن یکی دو قاشق مرباخوری گرد پوست غان به یک فنجان آب جوش چای درست کرده و بعد از ده دقیقه بنوشید. چای را بخورید و آن را مستقیماً روی زگیل مالید.

 

 

درمان زگیل با گیاه بلادروت را امتحان کنید

درمان زگیل

 

این گیاه دارای ترکیبات محرک پوست (کلریترین و سانگینارین) و نیز آنزیمی تجزیه کنندهٔ پروتئین برای تخریب بافت زگیل است. این شاید دلیل استفادهٔ گیاه به عنوان ازبین برندهٔ زگیل باشد. پماد حاوی گیاه بلادروت تهیه کرده و روی زگیل بمالید.

 

 

درمان زگیل با روغن کرچک فراموش نشود

درمان زگیل

بسیاری افراد در کشورهای مختلف روغن دانهٔ کرچک را برای درمان زگیلی توصیه می کنند. این ها می گویند باید روغن را روزی چند بار مستقیماً روی زگیل مالید. راه های مختلفی برای استفاده از خاصیت ضد زگیلی روغن کرچک وجود دارد. پیشنهاد می شود مشتی پوست بید را در روغن کرچک ریخته و بگذارید چند روز خیس بخورد. پوست بید ترکیب شبه آسپیرین سالیسیلات دارد که در درمان زگیل هم مفید است. برخی گیاه درمانگرها چند حبه سیر در آن ریخته و قبل از مصرف می گذارند تا چند روز خیس بخورند.

 

درمان زگیل با گیاه مامیران یک راهکار مناسب

درمان زگیل

مامیران هم برخی از ترکیبات مؤثر در بلادروت (کلریترین، محافظت از پوست و سانگینارین، و انزیمهای تجزیه کنندهٔ پوست ) را دارد. به گفتهٔ دکتر رودولف فردی با فرد دیگر متفاوت است، از این رو، اگر به گفته دکتر فریتس وایس، رئیس انجمن یکی از این روش ها را امتحان کردید و متوجه شدید اطراف زگیل تحریک شده و به رنگ قرمز درآمده است، آن ناحیهٔ را آب کشیده و درمان را پزشک گیاهی در میان بگذارید. البته قبلش درمان زگیل را متوقف کنید.اما این گیاه اگر با شما سازگار باشد از گسترش زگیل روی بدن جلوگیری کرده و حتی آن را از بین ببرد. اگر دسترسی به تازهٔ مامیران دارید، عصارهٔ زردرنگ آن را تا یک هفته روزی یک یا دو بار مستقیماً روی زگیل بزنید. در غیر این صورت، می توانید با خشک کردهٔ گیاه چای غلیظ درست کردہ و روی زگیل بمالید۔

 

 

درمان زگیل با گل قاصد بی تاثیر نیست

درمان زگیل

چندین گیاه درمانگر برجسته شیرابهٔ گل قاصد را برای درمان زگیل توصیه کرده اند. این شیرابه با بریدن برگ یا ساقهٔ گیاه از آن خارج می شود. پیشنهاد می کنند این شیرابه را روزی یک بار به مدت پنج تا هفت روز روی زگیلی بمالید. این درمان برای برخی مؤثر واقع نمی شود، ولی اگر دوست دارید، میتوانید آن را امتحان کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.