مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان شپش با زردچوبه روشی مطمئن است

0

اکثر مادر ها با شروع فصل تحصیلی و باز گشایی مدارس کمی دلهره از گرفتار شدن فرزندانشان به بیماری شپش را دارند. زیرا شپش به سرعت در مدارس پخش شده و همه را گرفتار خود می کند. البته بزرگ تر ها هم امکان دارد که به شپش دچار شوند. مثلا در بعضی هتل های غیر بهداشتی و یا در اثر استفاده از لوازم شخصی دیگران. به هر حال برای درمان شپش علاوه بر شامپوهای رنگارنگ راه طبیعی درمان شپش نیز وجود دارد.

 

درمان شپش با روش سنتی

درمان شپش

شپش در همه جا هست و هر ساله میلیون ها امریکایی و بقیه افراد در تمامی جهان  را هم گرفتار می کند. این دلیل فروش شامپوی کول و سایر فراورده های ضدشپش دیگر است. ولی غیر از این مواد، چه چیز دیگری برای دفع شپش وجود دارد؟ برای شپش کمتر کتاب گیاهشناسی به درمانهای گیاهی برای دفع شپش پرداخته اند، اما بسیاری از گیاه درمانگر ها از قدیم در باره ی راه های درمان شپش با گیاهان طبیعی صحبت کرده اند که ما در این مطلب از سایت آسان دنت برای شما چند روش از آن ها را جمع آوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

 

 

درمان شپش با چریش و زردچوبه را امتحان کنید

درمان شپش

در یک مطالعهٔ انجام شده در هند، محققان ۸۱۴ فرد گرفتار شپش را با ترکیبی از این دو گیاه درمان کردند. چریش درختی بلند بلوط مانند بومی هند است که امروزه در مناطق نیمه گرمسیری هم کاشته می شود برگ ها و روغن دانهٔ چریش حاوی ترکیباتی است که ظاهراً بر روی بسیاری حشرات انگلی مؤثرند. به همین دلیل، شرکتهای امریکایی که آفت کش های غیرسمی می فروشند اغلب فراورده های مشتق از چریش را به کشاورزان ارائه می کنند.

درمان شپش

زردچوبه هم در فرهنگ های آسیایی سابقه ای طولانی در کشتن آفات جانوری دارد، مخصوصاً برای مبارزه با بیماری جرب که ناشی از نوعی انگل است. این باعث توجه محققان به زردچوبه برای درمان شپش گردید. در یک تحقیق، ضمادی از مخلوط خردکردهٔ برگ چریش و ریشهٔ زردچوبه (به نسبت چهار به یک) تهیه شد، و افراد مورد مطالعه آن را بر تمام بدن خود مالیده و منتظر شدند تا ضماد خشک شود. این کار تا زمانی که دیگر شپشی روی بدنشان دیده نشد تکرار گردید.

در عین حال، لباسها و رخت خوابشان را هم جوشاندند، که این روشی استاندارد شپشی زدایی از لباس هاست. محققان گزارش کردند که ۹۸ درصد افراد مورد مطالعه ظرف ۳ تا ۱۵ روز کاملاً پاک شدند. همچنین یادآوری کردند که ۲ درصد بقیه برنامهٔ درمانی را پی گیری نکرده بودند.

 

 

درمان شپش با اکیر ترکی موثر است

درمان شپش

ثابت شده است که ادویه های امریکایی این گیاه، که در مناطق معتدل جهان می روید، خاصیت شپش کشی دارد. ریشهٔ معطر را به صورت گرد یا ضماد درآورده و مستقیماً روی نواحی آلودهٔ بدن می مالند.

 

 

درمان شپش با سرکه را فراموش نکنید

درمان شپش

میتوانید برای درمان شپش با سرکه هر شب قبل از خواب ریشه موها و بعد بقیه مو را به خوبی با سرکه بپوشانید و تا صبح دست نگه دارید و سپس به حمام بروید. این کار را چندین شب تکرار کنید تا نتیجه دلخواه بگیرید

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.