مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

سردرد ها , چه زمانی باید نگران شد ؟

0

یکی از رایج ترین جملاتی که افراد وقتی حالشان خوب نیست از آن استفاده می کنند ، عبارت ” سرم درد می کند ” است . در آمریکا حدود 100 میلیون نفر از سر درد رج می برند . 35 میلیون نفر از این آمار دچار میگرن هستند . بیشتر این سر درد ها به دلیل اتفاق های ساده روز مره برای ما اتفاق می افتد . استرس , آلرژی , خستگی و تنهایی از شایع ترین علت های سر درد هستند . جالب است بدانید تنها 1 درصد از این سردرد ها ، ممکن است زندگی شما را تهدید کنند . اما ما چگونه باید تشخیص بدهیم که سر درد ما جدی است یا نه ؟ آیا باید نگران شویم ؟ با ما در ادامه این مقاله همراه شوید تا به پاسخ این سوال برسید .

سر درد

سردرد ها , چه زمانی باید نگران شد ؟

 

سر درد ها تنها در زمانی می توانند به خطری جدی تهدید شوند که علائم زیر را داشته باشند .

همراه تب باشند ، خشک شدن گردن ، کرخت شدن یا ضعیف شدن یک طرف از بدن , بروز مشکلات در تکلم ، از دست دادن آگاهی , سرگیجه , کم شدن قدرت بینایی و یا مشکلات عصبی دیگر . اگر سر درد شما همراه با هر کدام از این علائم بود بهتر است هر چه سریع تر به دکتر و مراکز درمانی مراجعه کنید .

استرس نگران

محرک های سر درد های معمولی

استرس 

این نوع سر درد ها معمولا با احساس کز کز در قسمت پیشانی همراه هستند  و با گذر زمان شدید تر می شوند . دکتر کریستوفر ادیسون از دانشکده عصب شناسی دانشگاه ایندیانا معتقد است : این سرد درد ها با اینکه احساس ناراحتی شدید ایجاد می کنند ولی زیاد جدی نیستند و نباید نگران آنها بود . این سردرد ها به راحتی با پدید آوردن تغییراتی در سبک زندگی و دارو های ساده درمان می شوند .

آلرژی

آلرژی

این سر درد ها در قسمت پیشانی و پشت چشم ها باعث بروز مشکلاتی می شوند . این سر درد ها معمولا با ابریزش بینی و چشم و یا سرفه های پی در پی همراه هستند . این سر درد ها به راحتی با دارو ها درمان می شوند . یا اینکه می توانید از مکان ها یا چیز هایی که به آنها آلرژی دارید دوری کنید .

یائسگی

یائسگی

این سر درد  ها در زنان و معمولا در دوره ای که دیگر قادر نیستند  باروری کنند رخ می دهد . این سر درد ها معمولا با میگرن نیز همراه هستند . برای درمان این سر درد ها می توانید به راحتی از داررو های ساده استفاده کنید .

سر درد

محرک های سر درد های خطرناک

ضربه

سر دردی که با وسیله ضربه خوردن به وجود بیاید به راحتی نمی توان آن را از سر درد های معمولی تشخیص داد . اگر بعد از ضربه خوردن سر ،  به علائمی که در قسمت بالا گفتیم هم دچار شدید ، سریعا به اورژانس مراجعه کنید .

فشار خون

فشار خون بالا

یکی از خطرناک ترین سر درد ها که باید در موردش نگران باشید ، سر دردی است که محرکش فشار خون بالا باشد . این سر درد اگر جدی گرفته نشود می تواند باعث بروز حمله های قلبی و یا از کار افتادگی کلیه ها شود .

تومور مغزی

تومور مغزی

درد این سر درد ها معمولا به حدی زیاد است که به راحتی می توان فرق آن را از سر درد های معمولی تشخیص داد . با این حال این سر درد ها معمولا با دو بینی , سر گیجه و ضعف شدید نیز همراه هستند . بعد از مشاهده این علائم باید سریعا به دکتر مراجع کنید .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.