مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

والدین و چالشی به اسم بازی های کامپیوتری

0

یکی از دوستانم  تعریف می کرد درست زمانی که برای پسرش میکرو خرید، برقی را در چشمانش دید که حسابی او را ترساند .  بازی های کامپیوتری به بخشی جدایی ناپذیر کودکی و نوجوانی کودکان قرن 21 تبدیل شده اند . از قارچ خور و مار بازی تا خدای جنگ و کال اف دیوتی ، همه این بازی ها به نوعی بر روی بچه ها تاثیر می گذارند . دیگر تصور کودکی که نداند بازی کامپیوتری چیست سخت شده است . همه می دانیم که استفاده بیش از اندازه از بازی های کامپیوتری باعث بروز مشکلاتی جسمی و روحی فراوانی می شوند . و این را هم می دانیم که نمی توانیم فرزندانمان را از بازی های کامپیوتری جدا کنیم . در این مقاله می خواهیم به والدین یاد دهیم که چگونه باید با فرزندان خود ، در مورد بازی های کامپیوتری رفتار کنید .

والدین

والدین و چالشی به اسم بازی های کامپیوتری

 

همان طور که گفتیم نمی توانید کودکان را از بازی های کامپیوتری جدا کنید . همچنین شما تنها تا سن خاصی می توانید بر روز فرزند خود در مورد استفاده از بازی ها کامپیوتری نظارت کنید .

بازی های کامپیوتری

پیدا کردن جانشین مناسب

تمام والدین انتظار دارند که فرزندانشان دست از انجام دادن بازی های کامپیوتری بر دارند . خوب فرض کنیم که کودکان این خواسته شما را قبول کردند . بعدش چه ؟ شما انتظار دارید که کودکان انجام دادن بازی کامپیوتری که اوج هیجان را به او وارد می کند را رها کند تا به چه برسد ؟ اگر شما به اندازه کافی جذابیت داشته باشید ، فرزندتان هیچ گاه شما را به بازی کردن ترجیح نمی دهد . بهتر است بیشتر با فرزندان خود وقت بگذرانید و به فعالیت های گروهی بپردازید . پانتومیم یکی از بهتری فعالیت های گروهی است . برای اینکه حس  رقابت را بیشتر کنید ، برای بازی ها جایزه تعیین کنید .

بازی های کمپیوتری

مرز گذاشتن نه محروم کردن

فرض کنید که یک نفر که از شما قوی تر است و شما از او فرمان پذیری دارید ، به شما بگوید که دیگر حق نداری نوشابه بخوری . شما می دانید که نوشابه خوردن بد است ولی نمی توانید این نوع برخورد را تحمل کنید . باور کنید بچه ها هم برای خود شخصیت دارند و دوست ندارند که به ان صدمه بخورد . باید با او درست برخورد کرد . به طور کامل قطع کردن بازی های کامپیوتری هیچ گاه نیم تواند راه حل مناسبی باشد .  باید مشخص کنید در چه ساعاتی می تواند بازی کند . باید بازی کردنش را محدود کنید نه اینکه کلا از بازی کردن محرومش کنید .

بازی های کامپیوتری

با آنها شریک شوید

بهتر است هر از گاهی با کودکان خود به انجام دادن بازی های کامپیوتری بپردازید . چه اشکالی دارد که جمعه با پسر خود پلی استیشن بازی کنید ؟ می توانید به صورت دو نفره بعضی بازی ها را انجام دهید . با همدیگر فوتبال بازی کنید یا حتی می توانید گاهی به بازی های رزمی نیز بپردازید . کودکان عاشق این هستند که با پدر و مادر خود بازی کنند . بعد از اینکه با آنها بازی کردید خیلی راحت می توانید روی فرزند خود نفوذ پیدا کنید و بازی کردنش را کنترل کنید .

بازی

خودتان برای آنها بازی بخرید

جدا از اینکه بازی های کامپیوتری به صورت نا خوداگاه روی سلامت روان کودکان تاثیر می گذارند ، بعضی بازی ها نیز هستند که دلیل داشتن خشونت بیش از حد یا صحنه های غیر اخلاقی اثر مخرب تری بر روی کودک می گذارد . پیشنهاد ما به شما این است که خودتان برای کودک بازی انتخاب کنید .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.