مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

خواص کلم در طب سنتی از قدیم تا حال

1

پیشینیان، کلم را می شناختند و گرامی می داشتند. در ناحیه های که بین یونان، آلبانی و ایتالیاست و به نام یون معروف است، مردم آنجا به کلم سوگند می خوردند و آن را وثیقهٔ وفاداری خود می دانستند. کانتون لانسین که در سالهای ۲۴۲ – ۱۴۷ ق م. می زیست، به مردم مرفه روم که در آن وقت زیاد شراب می نوشیدند، توصیه می کند که در ابتدا و انتهای غذای خود کلم بخورند تا بخار مستی را از آنها بپراکند.در این مطلب از سایت آسان دنت از خواص کلم برای شما صحبت می کنیم.

 

خواص کلم برای انسان

خواص کلم

یکی از شعرای قدیمی به نام نیکاندر در اشعار خود از کلم به عنوان سبزی مقدس، نام می برد. از قدیم سبزی کلم یک غذای اساسی به شمار می رفت، همانطور که امروز در روسیهٔ شوروی کلم از غذاهای اساسی روسی هاست. کولومل شاعری بود که کلم را غذای فقر و خوراک شاهان گفته است. در زمانهایی کلم به عنوان دارو هم شناخته شده است چنانکه کاتون در کتاب خود درباره کلم این طور می نویسد: مصرف کلم بین رومیان سبب شده است که ششصد سال آنها به طبیب احتیاج نداشته باشند.

کلم اکسیری است که دوای همه دردهاست و تمام اعضای بدن آدمی از آن استفاده می کنند و هیچ دردی نیست که در مقابل کلم دوام آورد. کلم بی خوابی را برطرف میکند، سردرد را تسکین میبخشد، زخمهای بواسیر را التیام می دهد، پولیپ را برطرف کرده و سنگینی گوش را درمان می کند. دیوسکورید میگوید: وقتی کلم را کمی بپزند و مصرف کنند. مسهلی کاملی است و اگر زیاد کلم را بپزند و بخورند انواع قولنج را معالجه می کند. خلاصه کلم، سبزی خوبی برای معده است. . اطبا دورهٔ رنسانس خواص دیگری درباره کلم کشف کردند. والسکو مصرف کلم را برضد سرفه و گرفتگی صدا تجویز کرد، کراتو آن را برای معالجهٔ نقرس به کاربرد و توماس بازتولن برای پماد زخم بندی آن را توصیه کرد.

 

 

نسخه هایی مربوط به خواص کلم

خواص کلم

در قسمت زیر از متن برای شما از خواص کلم و خواص دارویی آن در درمان برخی از بیماری ها صحبت می کنیم. با استفاده از کلم نیازی به استفاده از برخی داروهای شیمیایی را ندارید.با ما همراه باشید.

 

 

درمان کم خونی از خواص کلم 

خواص کلم

برگهای کلم سبز یا قرمز را خام قبل از هر غذا به صورت سالاد بخورید. چون برگ های کلم مقدار زیادی کلسیم و گوگرد دارد برای تقویت خون بی اندازه مفید است و سالاد برگ خام کلم بهترین معالج کم خونی است.

 

 

درمان بیماری تنفسی از خواص دیگر کلم

خواص کلم

سوپ و پوتاژ کلم اگر چند هفته مصرف شود برونشیت مزمن و سرفه های سخت را معالجه خواهد کرد اگر نمی توانید به علتی سوپ یا پوتاژ کلم را برای درمان برونشیت و سرفه مصرف کنید می توانید طور دیگری از آن استفاده کنید. به این ترتیب که دو کیلو برگ کلم قرمز را خرد کرده و در ماشین آبمیوه گیری خود بریزید و آب آن را بگیرید، هم وزن آن عسل خالص طبیعی یا دو برابر وزن آب کلم شکر به آن مخلوط کنید و روی آتش بگذارید تا بپزد و به قوام آید و هر روز دو قاشق سوپ خوری از این شربت را میل کنید. شربت کلم که به این ترتیب به دست آید، بهترین داروی معالجهٔ برونشیت و دفع سرفه است.

 

 

معالجهٔ اسهال از خواص کلم

خواص کلم

کلم برگ یا گل کلم که با آب پخته شده باشد، و کمی نمک، فلفل و کره به آن چاشنی زده باشند، با کره و نان برشته برای اسهال، غذا و درمان مفیدی است؛ زیرا کلم بهترین دوای طبیعی معالجهٔ اسهال است. معالجهٔ یرقان و سیروز (تشمع کبدی) با کلم سالاد کلم چه کلم قمری باشد و چه کلم برگ، سفید و یا قرمز نتایج عالی دارد.

 

 

درمان درد های عصبی از خواص کلم

خواص کلم

درد اعصاب، رماتیسم و سیاتیک با کلم رفع می شود. کلم داغ را روی برگ کلم بگذارید و بعد به صورت ضماد آن را رو جاهای بدنتان که درد می کند بگذارید.

 

1 Comment
  1. ع خ says

    سلام دورد بر شما خیلی عالی بود

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.