مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

از لاغری تا مقابله با دیابت , خواص دارچین

0

شاید همه ما بعد شنیدن اسم دارچین ، ناخوداگاه یاد آدامس های شیکی که به جای بقیه پول به ما می دهند یا چای هایی که مادر بزرگ برایمان درست می کند ، می افتیم . اما دارچین علاوه بر اینکه طعم دهنده و خوشبو کننده خوبی است ، دارای خواصی فراوان و بی نظری نیز می باشد که به درمان بسیاری از بیماری ازجمله دیابت  کمک می کند .  حتما تعجب می کنید اگر به شما بگویم که این ماده غذایی حاوی 41 نوع خواص مختلف می باشد . دارچین از دیرباز به عنوان یک ادویه درجه یک و دارویی معجزه آسا شناخته می شده است . به همین دلیل است که در کتاب قانون ابو علی سینا ، از دارچین به عنوان یکی از 20 داروی گیاهی معجزه گر یاد شده است .  در این قسمت از مطالب بخش سلامت به بررسی خواص دارچین می پردازیم .

دیابت

از لاغری تا مقابله با دیابت , خواص دارچین

 

ارزش غذایی دارچین

شما در یک قاشق عذاخوری دارچین ، می توانید : فیبر ، منگنز ، آهن و ویتامین کا یافت کنید . همچنین دارچین فاقد هر گونه چربی ، قند و یا پروتئین می باشد . اما مهم ترین ویژگی دارچین ، آنتی اکسیدان ها می باشند . آنتی اکسیدان هایی که در دارچین وجود دارند در برابر بسیاری از بیماری ها مفید واقع می شوند . در واقع آنتی اکسیدان ها از کسیداسیون سلول ها جلوگیری می کنند . اکسیده شدن سلول ها باعث می شود که آنها به سلول های سرطانی تبدیل شوند .

دارچین

جلوگیری از بیماری های قلبی

دارچین دارای مواد بسیاری ویژه ای است که می توانند کلسترول های LDL را کاهش بدهند و باعث افزایش کلسترول های HDL شوند . همچنین دارچین می تواند فشار خون را ثابت نگه دارد و از بالا رفتن آن جلوگیری کند . همانطور که گفتیم دارچین دارای ویتامین کا می باشد و این ویتامین به انعقاد خون کمک می کند .  پس وقتی که شما خون ریزی داشته باشید مصرف دارچین بسیار مفید است و باعث می شود خون ریزی شما سریعتر بند بیاید .

دارچین

کاهش وزن

یکی از محبوب ترین خواص دارچین ، بهبود سوخت و ساز بدن می باشد که به طور کاملا مستقیم بر روی کاهش وزن تاثیر می گذارد . وقتی که سوخت و ساز بدن فردی بالا باشد ، بدن برای مصرف بهتر از چربی های ذخیره شده استفاده می کند . حال اگر سوخت و ساز بدن شما پایین باشد چربی های ذخیره شده مصرف نمی شوند و در زیر پوست شما انباشته می شوند و باعث می شوند که شما چاق شوید و وزنتان افزایش پیدا کند .

دارچین

مقابله با دیابت

همان طور که می دانید افراد دیابتی عملکرد انسولین بدن خود را از دست داده اند و انسولین دیگر نیم تواند قند خون را کنترل کند که این عمر باعث بالا رفتن قند خون و ابتلا به دیابت می شود . همان طور که در بالا اشاره کردیم مواد موجود در دارجین باعث می شوند که قند خون ثابت بماند و بالا نرود و از طرف دیگر این مواد باعث می شوند که حساسیت پذیری انسولین بالا برود و این افزایش منجر به پایین آمدن قند خون می شود . افرادی دیابتی حتما باید در روز از دارچین استفاده کنند تا عملکرد انسولین بدنشان تنظیم شود .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.