مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

مهمترین نسخه ها از خواص گردو در بیماریها

0

گردو برای ما ایرانیان میوه ی قابل جایگاهی است ما در این مطلب از سایت آسان دنت برای شما از خواص گردو بیشتر صحبت می کنیم. به شرط آنکه گردو را خوب بجوید و در مصرف آن افراط نکنید، یعنی بیش از دو یا سه گردو در یک روز نخورید.با ما همراه باشید.

 

 

خواص گردو برای رده های سنی مختلف

خواص گردو

۱. خواص گردو برای بچه ها به علت اینکه دارای ویتامین D است مفید است وگردو را پنیر مخلوط کرد و به صورت ساندویچ به آنها داد. ۲. گردو برای اشخاصی که به بیماری دیابت مبتلا شده اند مفید است؛ زیرا فاقد هیدرات دو کربن ولی سرشار از چربی است. ۳. گردو برای اشخاصی که کار فکری میکنند، چون دارای فسفر است، مفید است؛ و فسفر غذای سلولهای مغزی است ولی در این مورد باید تحمل گوارش آن را داشته باشند.

 

مصرف گردو برای چه اشخاصی منع شده است

۱. کسانی که از روده ها ناراحتی دارند.

۲. کسانی که کولیت (ورم روده بزرگ) دارند.

۳. کسانی که از کبد ناراحت هستند. ۵. کسانی که چاقی هستند.

 

 

نسخه هایی از خواص گردو در بیماری ها

خواص گردو

معالجهٔ کم خونی با برگ یا پوست سبز گردو بیست تا سی گرم پوست سبز گردو یا برگهای گردو را که خشک شده است در یک لیتر آب، جوش بریزید و دوازده دقیقه بگذارید بماند تا دم بکشد، بعد آن را صاف کنید و قبل از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید. دم کردهٔ برگ یا پوست سبز گردو برای رفع کم خونی مفید است. حتما این روش را امتحان کنید.

 

 

معالجهٔ اگزما از مهمترین خواص گردو

خواص گردو

پنجاه گرم برگهای تازه یا خشک درخت گردو را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به مدت و پانزده دقیقه بجوشد، بعد وقتی ملایم یا سرد شد زخمهای اگزما را با آن بشویید. جوشاندهٔ برگ درخت گردو برای معالجهٔ تمام امراض پوستی مؤثر و مفید است.

 

 

دوای دل درد یا ترشی معده از بارزترین خواص گردو

خواص گردو

اگر مبتلا به دل درد، سوزش شکم و یا ترشی معده شده اید، بیست تا سی گرم پوست سبز گردو و یا برگهای درخت گردو را که خشک شده باشد در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و بعد آن را صاف کرده و هر روز قبل از غذا یک فنجان از آن را بنوشید. توجه کنید اگر جوشاندهٔ برگ گردو خیلی غلیظ تهیه و خورده شود، مخاط معده و رودهها را تحریک می کند. جوشانده یا دم کردهٔ برگ گردو با هیچ داروی شیمیایی نباید با هم مصرف شود، زیرا ترکیب ناسازگاری دارد ولی گیاهانی که قابض هستند سازگاری دارد و میتوانید با هم مصرف کنید.

 

 

معالجهٔ بحرانهای کبدی از خواص گردو است

خواص گردو

بحرانهای کبدی را با جوشاندهٔ برگ گردو میتوان تسکین داد. برای تهیهٔ جوشاندهٔ برگ گردو باید بیست تا سی گرم پوست سبز یا برگ درخت گردو را که خشک شده باشد در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و بعد صاف کرده و هر روز یک فنجان از آن را قبل از غذا از آن بنوشید.طبق آخرین تحقیقات علمی که به عمل آمده است پوست سبز گردو دارای یک مادهٔ تلخ تصفیه کنندهٔ خون و مقدار زیادی ویتامین C است.

 

 

معالجهٔ غده های لنفاوی از خواص گردو

خواص گردو

غده های لنفاوی اگر ورم کرد باید بیست تا سی گرم برگ درخت گردو را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و بعد آن را صاف کرده و هر روز قبل از غذا یک فنجان از آن را بنوشید.

 

 

 معالجهٔ ترشحات سفید در خانمها از خواص گردو و دم کرده ی آن

خواص گردو

خانمهایی که مبتلا به ترشحات سفید هستند میتوانند خود را با دم کردهٔ برگهای درخت گردو معالجه کنند؛ علاوه بر مصرف دم کردهٔ آن، خانمها می توانند جوشاندهٔ برگ درخت گردو را با انژکسیون مخصوص شستوشو مصرف کنند.

روغن گردو بهترین پماد آفتاب زدگی است اگر می خواهید از شر آفتابزدگی مصون بمانید، روغن گردو را به تن خود بمالید. روغن گردو مثل بهترین پماد طبیعی است و شما را در برابر اشعهٔ خورشید محفوظ نگه می دارد.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.