مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درد دندان و تسکین آن با داروی گیاهی

0

درد دندان هم می تواند شما را آگاه نماید که میکروبی در درون آن وارد شده است. که دشمن و نابود کننده دندان است هرچه زودتر باید جلوی آن گرفته شود وظیفه شما این است که هرچه سریعتر برای پیشگیری از پوسیدگی و نابودی دندان عامل اصلی درد را پیدا کنید نه اینکه بطور موقت آن را تسکین دهید. زیرا اگر ریشه اصلی بیماری از بین برود آرامش حاصل می شود پس باید درمان اساسی بعمل آید.در این مطلب از مجله آسان دنت با ما همراه باشید تا با درمان گیاهی دندان درد آشنا شوید.

درد دندان و زمان مراجعه به دندان پزشک

هروقت کوچکترین سیاهی در روی دندان دیده شود با مراجعه به دندانپزشکی می توان آن را با کمترین هزینه درمان کرد و جلوی درد و پوسیدگی آن را گرفت. ولی اگر مدتی بماند همین پوسیدگی ریز که به اندازه سر سوزن است بزرگ می شود و پوسیدگی به عصب می رسد که باعث ناراحتی می شود اگر به دندانپزشکی مراجعه کنید در این مرحله دکتر باید عصب دندان شما را بیرون بیاورد در این صورت به پزشک دلسوز و با تجربه مراجعه نمائید وقتی که روی دندان شما کار رعایت نکند ناراحتی بعدی به وجود خواهد آمد بیرون آوردن عصب کار بسیار شکل و ح سی است پس امید است قبل از اینکه دندان شما به آن مرحله برسد حتماً جلوی پوسیدگی را بگیرید تا مبتلا به این بیماری نشوید.

نقش داروهای گیاهی در درد دندان چیست و چه اثری دارد

اولاً داروها حتی از عفونی شدن دندان جلوگیری می نمایند ثانیاً این داروها شدیدترین درد دندان را بگیرند، بدون اینکه عوارض خطرناک داشته باشند ثالثاً این داروها در خانه ها موجود می باشد. در ضمن توجه باید داشت که به این داروها هم اکتفاء ننموده حتما به دندانپزشک مراجعه شود در حقیقت این داروها برای زمانی است که دندانپزشک در دسترس نباشد.

داروهای گیاهی برای تسکین درد دندان:

دارو : آویشن

درد دندان

مقدار: 4 تا 5 گرم آویشن را حدود 15 روز در یک ظرف بخیسانید مایعی بدست میآید این مایع را به مقدار یک قاشق سوپخوری در یک فنجان بزرگ (لیوان) آب (اگر جوشیده باشد بهتر است) حل کنید برای درمان درد دندان بسیار مفید است.روش دوم: صد گرم آویشن را به مدت سه هفته در نیم لیتر الکل بخیسانید و بعد به اندازهٔ نصف آن آب در آن بریزید محلول ضدعفونی کننده بدست میآید این  برای تسکین درد دندان مفید است.

دارو : برگ درخت انجیر و انجیر نارس

درد دندان

طرز استفاده: شیرابه آن را روی پنبه آغشته کنید داخل حفره پوسیدگی نمائید درد دندان ساکت می شود با اینکه یک قطره از شیرابه را داخل حفره دندان بریزید.طرز تهیه: هرگاه برگ انجیر یا میوه نارس انجیر را به چینید مقداری شیرابه به رنگ سفید از پشت آن ظاهر میگردد که خیلی تلخ و تند میباشد.

دارو : انگورگ      درد دندان                                                                                                                                                                            روش استعمال : به صورت غرغره .طرز تهیه : یک قاشق سوپخوری جوشانده انگورک را در یک چهارم لیتر آب  رقیق کنید این محلول (به صورت غرغره) برای درمان بسیار مفید است.طرز تهیه جوشانده: 100 گرم برگ انگورک را در یک لیتر آب بجوشانید جوشانده بدست میآید.

دارو : برگ بارهنگ

درد دندان

روش استعمال: شیره را داخل حفره گذاشته تا درد دندان ساکت شود.طرز تهیه: برگ تازه بارهنگ را روی ظرفی توسط سنگ می کوبیم تا له شود و پس از آن فشار می دهیم شیره اش از آن جدا میشود. برگ و ریشه و دانه این گیاه مورد استفاده قرار میگیرد.
روش دوم برای استعمال.

مقدار: 2 تا 4 گرم روش استعمال: به صورت غرغره در دهان . طرز تهیه: 2 تا 4 گرم برگ بارهنگ را به صورت دم کرده یا جوشانده ملایم آماده نمائید. روش سوم : بیست گرم برگ خشک بارهنگ را در نیم لیتر آب بریزید چند دقیقه بجوشانید که برای مدت پانزده دقیقه دم میکشد سپس آن را روزی ۳ بار غرغره کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.