مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

ورم لثه و روش درمان گیاهی آن

0

پس از عمل جراحی و جرم گیری حتماً باید مراقبت بهداشت دهان و دندان بیشتر شود که متأسفانه انجام نمی گیرد با وجود اینکه ,بیماری لثه برای بیمار مخارج زیادی در بر دارد دوباره شروع به رشد می کند.می توان با استفاده از داروی گیاهی لثه را تقویت نمود، با انجام این عمل دارای لثه سالم شد این نکته را باید توجه داشت که داروهای گیاهی که برای تقویت لثه استفاده می شود،تقویت کننده و برطرف کننده ضعف لثه است. اگر این داروهای گیاهی موجود استفاده شود بخصوص آنهایی که کمتر به دندانپزشکی مراجعه می نمایند. حتماً این داروها کمک موثری به آنها می نماید.در ادامه با انواع داروهای گیاهی مناسب ورم لثه آشنا خواهید شد.

انواع داروهای گیاهی برای ورم لثه

بیماران باید پس از جرم گیری و جراحی لثه سعی نمایند از اینگونه داروها ٬استفاده نمایند. دندانپزشکان عزیز هم می توانند به بیماران خود توصیه نمایند که برای سالم ماندن لثه شان و تقویت لثه بیماران از داروهای گیاهی استفاده نمایند.

ورم لثه

برگ گردو

روش استعمال : غرغره و شست وشوی دهان به هنگام ورم لثه  مقدار : ۱۵ تا ۲۰ گرم طرز تهیه: ۱۵ تا ۲۰ گرم برگ گردو را به مدت ده دقیقه در یک لیتر آب جوش دم کنید دم کرده را به میزان حجم آن با آب جوشیده رقیق کنید. برای درمان ورم لثه بسیار مفید است.

ورم لثه

برگ گزنه

روش استعمال : غرغره جهت درمان ورم لثه مقدار: ۵۰ تا ۶۰ گرم طرز تهیه: ۵۰ تا ۶۰ گرم برگ گزنه را در یک لیتر آب بریزید روی چراغ بگذارید بجوشد جوشانده آن جهت درمان لثه بسیار مفید است.

شيره گزنه
روش استعمالی: غرغره طرز تهیه : اندکی از شیره گزنه را در یک لیوان آب بریزید به صورت غرغره شستشوی دهان استفاده کنید.

ورم لثه

عسل گل سرخ
روش استعمال : غرغره کردن جوشانده و شستشوی دهان مقدار: ۶۰ گرم طرز تهیه: ۶۰ گرم گلبرگ را به مدت یک روز در یک ظرف کوچک آب جوش دم کنید و صاف نمائید و مقدار ۱۰۰ گرم عسل به آن بیفزائید بعد روی چراغ بگذارید تا مایع غلیظی بدست آید مدتی بگذارید بماند برای تقویت لثه به هنگام ورم لثه بکار می رود.

ورم لثه

گل سرخ
روش استعمال : غرغره طرز تهیه : تخم گل سرخ را آب پز کنید سپس این آب پز را در دهان غرغره کنید

ورم لثه

موچه
روش استعمالی : غرغره این گیاه برای رفع بیماری لثه دندان بسیار مفید است (بعلت داشتن ویتامین C فراوان در این گیاه)

ورم لثه

برگ مريم گلی
مقدار ۳۰ تا ۴۰ گرم روش استعمال: غرغره و شستشوی دهان طرز تهیه : ۳۰ تا ۴۰ گرم برگ خشک مریم گلی را در یک لیتر آب جوش بریزید و بگذارید ده دقیقه بجوشد سپس خنک شود صاف شده این محلول را می توان با ۴۰ گرم عسلشیرین مخلوط کنید برای درمان بیماری لثه بسیار مفید است این دارو برای برفک هم مفید می باشد.

صمغ

مقدار مصرف ۳ تا ۵ گرم طرز تهیه : ضمغ مر را در آب جوش بگذارید و پس از چند دقیقه آن را به صورت محلول در آورید پس آن را در دهان غرغره کنید بسیار مفید میباشد. برای ورم لثه خوب است.
توجه: چون این درخت در ایران نیست فقط صمغ ان در عطاری های مشهد موجود است .

ورم لثه

ناخنک
مقدار ۵ تا ۶ گرم
روش استعمال : غرغره و شستشوی دهان طرز تهیه: ۵ تا ۶ گرم ناخنک را در نیم لیتر آب جوش دم کنید این دم کرده برای درمان لثه بسیار مفید است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.