مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

خوراکی هایی که افسردگی را افزایش می دهند

0

در جوامع امروزی یکی از مشکلات پیشرفت تکنولوژی و مدرنیته ، تشدید افسردگی است . شلوغی بیش از حد خیابان ها ، نوع کاری که انجام می دهیم ، آلودگی صوتی و مشکلات روزمره همگی از جمله این عوامل هستند . افسردگی نیز خود باعث بروز مشکلات بسیاری می شود . یکی از عواملی که خیلی بر روی افسردگی تاثیر دارد و کمتر کسی از آن آگاه است ، خوراکی ها و خوردنی هایی است که ما از آنها استفاده می کنیم . طبق تحقیقات موسسه کلاوان آمریکا ، 50 درصد از مواردی که به افسردگی حاد منجر می شوند ، همگی ریشه ای مربوط به خوراکی ها دارند . در این قسمت از مطالب سلامت سعی می کنیم به بررسی خوراکی هایی که بر روی افسردگی تاثیر دارند و ان را افزایش می دهند می پردازیم .

خوراکی

خوراکی هایی که افسردگی را افزایش می دهند

 

کافئین

حتی میزان کمی از کافئین نیز منجر به افسردگی می شود . بر طبق تحقیقاتی که بر روی دانشجویان انجام شده بود ، آنهایی که از قهوه یا چای استفاده می کردند ، ریشه های از افسردگی در آنها دیده می شد . برای درک بهتر این موضوع بیابید نگاهی به کاربرد کافئین بینداریم . کافئین باعث می شود عملکرد خواب ما مختل شود و کمتر بخوابیم . حال اختلال در عملکرد خواب باعث می شود که شما در طول روز بیشتر خسته و کسل باشید و همین ها باعث می شود که شما رفته رفته به افسردگی دچار شوید .

افزایش

فست فود

بر اساس تحقیقاتی که در سال 2012 بر روی مردم شهر لینکلن انجام شد ، 50 درصد کسانی که از فست فود ها استفاده می کردند ، در خطر ابتلا به افسردگی قرار داشتند . مطمئنا فست فود ها بسیار سریع تهیه می شوند و ارزان برای شما تمام می شوند ولی در بلند مدت ، تاثیر بسیار مخربی بر روی سلامت شما خواهند گذاشت . آن موقع است که با هزینه واقعی این غذا ها رو به رو می شوید . مصرف فست فود ها در مقدار کم هیچ خطری برای شما ندارد . ولی نباید در مصرف ان زیادی روی کرد . مصرف الکل خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می دهد .

الکل

الکل

یکی از جدی ترین دشمنان سلامتی شما ، الکل می باشد . الکل تاثیر مخربی بر روی دستگاه عصبی مغز می گذارد . انتقال همه پیام های عصبی و پاسخ دادن به محرک ها از طریق این دستگاه انجام می شود . این دستگاه بر روی عملکرد مغز و تمام بدن همچنین بر روی احساسات پنج گانه ما تاثیرات زیادی می گذارد و مصرف الکل به معنای آسیب رساندن به همه این موارد می شود . وقتی به احساسات شما صدمه وارد شود ، شما در انتها به افسردگی مبتلا می شوید . مصرف الکل هیچ چیز به جز ضرر برای بدن ندارد .

قند

قند

یکی دیگر از موادی که بهتر است ما هر چه کمتر از آنها استفاده کنیم ، قنده ها هستند . همه ما می دانیم که مصرف قند به بخش های زیادی از بدن ما آسیب می رساند اما در سال 2012 دانشمندان متوجه شدند که ارتباطی بین دیابت و زوال عقل وجود دارد . با بالا رفتن میزان قند خون ، میزان کارکرد مغز پایین می آید و باعث بروز مشکلاتی احساسی می شود . یکی از این مشکلات افسردگی هستند . با مصرف هر شکلات امکان اینکه در آینده به افسردگی دچار شوید بیشتر می شود .

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.