مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

بهترین دوست فرزند خود شوید

0

یکی از مشکلاتی که پدر و مادر ها با آن رو به رو هستند ، فاصله ای است که بین آنها و فرزندانشان بوجود آمده است . در دهه های گذشته این فاصله ها بسیار زیاد بوده است . حتما عبارت معروف ” ما هم سن تو بودیم پامونو جلو بزرگترمون دراز نمی کردیم ” شنیده اید . شاید اولین برداشتی که بشود از این عبارت کرد این باشد که در گذشته بچه ها بسیار احترام بزرگتر ها را نگه می داشته اند . ولی اگر دقیق تر نگاه کنیم می فهمیم که ، از آنجا که کودکان با بزرگتر ها راحت نبودند نمی توانستند این کار را انجام بدهند . این عبارت نشان می دهد که هیچ وقت بچه ها با بزرگتر ها احساس راحتی نمی کردند و حس می کردند که آنها مثل غریبه ها هستند . در این قسمت از مجله آسان دنت می خواهیم به شما یاد بدهیم چگونه با فرزند خود دوست بشوید . این کار از بعد روانشناسی تاثیرات بسیار مثبتی بر روی فرزند شما می گذارد .

دوست

بهترین دوست فرزند خود شوید

 

از جایگاه دوست وارد شوید

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که هر از گاهی دچار مشکلی بشوید که به هیچ عنوان نتوانید به پدر و مادر خود بگویید . در این موارد ما با دوستان خود مشورت می کنیم و از آنها کمک می خواهیم . اگر شما در نقش دوست فرزند خود باشید ، او همه چیز را به شما می گوید . برای این کار باید جایگاه خود را فراموش کنید . به عنوان یک پدر و مادر شما احساس می کنید که فرزندتان باید همه چیز را به شما بگوید و این وظیفه شما اوست . این اولین اشتباه است . برای اینکه به دوست فرزند خود تبدیل شوید باید همانند دوست ها رفتار کنید .

پدر و مادر

تفریحات دو نفره بروید

یکی از بهترین راه ها برای نزدیک شدن به فرزندان این است که با آنها تنها باشید . اساسا در خانه همچین چیزی به ندرت اتفاق می افتد پس بهترین کار این است که دو نفری به تفریح بروید ، جایی که بخواهید یا نه مجبور می شوید با یکدیگر تنها باشید . سعی کنید از این فرصت استفاده کنید و در مورد خاطرات جوانی تان که شاید خجالت آور هم هستند با فرزند خود حرف بزنید و به او بگویید که تنها تو این قضیه را می دانی . در چنین موقعیتی بچه ها به دلیل روحیات با مرام گونه خود در مورد خاطرات خودشان نیز حرف می زنند . اگر فررندتان یکی از این خاطره ها را برای شما تعریف کرد ، هیچ گاه به به آن خاطره از دیدگاه پدر و مادر نگاه نکنید ، بلکه از جایگاه یک دوست به موقعیت بنگرید .

پدر و مادر

از فضای مجازی استفاده کنید

یکی از دلایلی که فاصله ها زیاد تر شده است ، همین اختلاف اطلاعاتی ما با فرزندانمان است . سعی کنید خود را به روز نگاه دارید تا وقتی فرزندتان با شما حرف می زنید جوابی برای دادن داشته باشید . در غیر این صورت فرزندتان از حرف زدن با شما حوصله اش سر می رود .

پدر و مادر

سعی کنید فان باشید

درست است که پدر و مادر ها باید نگران وضعیت بچه های خود باشند ولی هیچ کس از فردی که مدام در مورد معدل و وضعیت درسی سوال می پرسد خوشش نمی آید . سعی نکنید تا با فرزندتان تنها شدید او را نصحیت کنید . این بدترین کار است . اگر با فرزند خود دوست شوید ، خود او از شما درخواست کمک و نصیحت می کند .

منبع :www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.