مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

سفید شدن دندان با بهترین روش های باورنکردنی و موثر

0

سفید شدن دندان ها یکی مشکلاتی است که افرادی مانند: افراد سیگاری و افرادی که قهوه زیاد مصرف می کنند با آن دچار هستند اما ما روش هایی مناسب برای دندان این سری افراد و حتی شما عزیزان در نظر گرفته ایم که می تواند این روش ها بسیار موثر و خوب باشد تا شما بتوانید لبخندی زیبا داشته باشید.

دندان سفید

سفید شدن دندان ها با این روش مناسب

چه کارهایی را باید انجام دهیم و از چه کارهایی باید بپرهیزیم؟-سفید شدن دندان

دندان ما طبیعتا سفید است اما دندان های بعضی از افراد کمی سفید تر یا کمی زردتر است.در وهله ی اول باید بدانید،سفیدی و جنس دندان از همان دوران کودکی،و از دندان های شیری کودکان مشخص می شود به همین دلیل والدین باید از همان ابتدا توجه خاصی را به دندان های کودکشان داشته باشند.تفاوتی که بین دندان های شیر و دندان های دائمی وجود دارد بدین ترتیب است:

دندان های دائمی دارای مینای و ساختار متفاوت تری نسبت به دندان های شیری هستند. این تفاوت اساسی با بالاتر رفتن سن و رشد دندان های بیشتر بروز می کند، همچنین مسئله ی مهمی که در مورد دندان ها پیش می آید در رابطه با طرز نگهداری و مواظبت آنهاست. اگر به درستی از دندان هایتان مواظبت نکنید باعث می شود

که مینای دندان هایتان به مرور زمان باریک شده و از بین بروند.به عاج های دندان تان نیز باید اهمیت بدهید. زیرا عاج های دندان نیز نقش بسیار مهمی را در استحکام و پایداری دندان ایفا می کنند. عاج های دندان نقش مستقیمی در سفیدی و درخشندگی دندان های شما دارند.آیا شما می خواهید دندان های سفیدی داشته باشید

یا اینکه دندان های تان براق باشند؟تفاوت جزیی اما مهمی بین دندانهای سفید و دندان های براق وجود دارد.بسیاری از افراد از مواد سفید کننده یا پودر های سفید کننده دندان استفاده می کنند به امید اینکه دندان های شان براق شوند.عواملی که باعث می شود دندان های شما براق شود بدین ترتیب می باشد:

دندان

استفاده مرتب و مداوم از مسواک -سفید شدن دندان

هیچ گاه مسواک را بر روی لثه های خود نکشید زیرا باعث می شود که لثه های تان از بین رود و هنگامی که لثه از بین رود، دندان دیگر پایه و جایگاهی برای حفظ خود ندارد.بعضی از افراد نحوه صحیح مسواک زدن را نمی دانند. به همین دلیل ممکن است نا آگاهانه مینای دندان شان را از بین ببرند. نحوه صحیح درست مسواک زدن را از دندانپزشک خود بیاموزید.

اگر از مینا و عاج دندان تان به خوبی مراقبت کنید، بعد از مدتی، از سفیدی و شفافیت دندان هایتان متحیر خواهید شد.بسیاری از افراد با جرم گیری مداوم و مرتب، دندان های شان را براق و تمیز می کنند. اما مراجعه های متعدد نزد دندانپزشک برای جرم گیری، باعث می شود که مینای دندان هایتان مقاومت خود را از دست بدهد.

افرادی که به وفور از چای، قهوه استفاده می کنند باعث می شود که دندان هایشان رنگ زردی را به حود بگیرد، زیرا این مایعاتی که میل می کنید دارای رنگ موثری برای تغییر سطح دندان شما هستند.کیک های بسیار شیرین را نخورید یا اگر از این کیک های میل می کنید، بعد از خوردن از مسواک استفاده کنید. زیرا کیک های که خیلی شیرین هستند دشمن اصلی دندان هستند.

سفید شدن دندان

چند راه برای داشتن دندان های سفید و تمیز-سفید شدن دندان

– استفاده از نخ دندان را فراموش نکنید زیرا اغلب در شکاف بین دندان‎ها لکههایی برجای می‎مانند و این فضاها، تنها با استفاده از نخ دندان تمیز می شوند. همچنین نوشیدن قهوه و چای و نوشیدنی‎های دارای رنگدانه را که موجب تغییر رنگ و ایجاد لکه در دندان‎ها می شوند، ترک کرده و یا به حداقل برسانید.

استفاده روزانه از جوش شیرین به عنوان خمیر دندان اصلی باعث تحلیل رفتن مینای دندان می شود اما استفاده از آن به صورت یک بار در هفته یکی از راه‎حل‎های قدیمی برای سفید کردن دندان ها است.مراجعه به دندانپزشک هر شش ماه یک بار اگرچه یک توصیه پرهزینه است اما دندانپزشک با استفاده از ابزار فلزی مخصوص دندان‏‎های شما را به گونه ای جرم‎زدایی می کند که شما با هیچ روشی قادر به انجام آن نخواهید بود.

– غذاهای دارای خاصیت سفیدکنندگی مصرف کنید. مطالعات علمی تایید می‎کند که بسیاری از موادغذایی برای سفید کردن دندان‎ها مفید هستند. مصرف موادغذایی از جمله پنیر، توت فرنگی، برگ بو، پوست پرتقال و نیز تکههای خام سبزیجاتی نظیر هویج، کرفس، کرم بروکلی و خیار می تواند به سفیدی دندان‎ها کمک کند.

– پوشیدن لباس هایی با رنگ‎های سرد و رنگ‎های پایه آبی نیز یکی از حقه هایی است که دندان‎ها را سفیدتر نشان می دهد. کربن (زغال) فعال که در فروشگاه های موادغذایی موجود است و سموم بدن را دفع می کند نیز می تواند به سفید کردن دندان‎ها کمک کند. بدین صورت که مقدار کمی از این پودر را روی مسواک قرار داده و پس از خیس کردن، چند دقیقه دندان‎ها را با آن مسواک کنید.

گردآورنده: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.