مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

نسخه هایی مفید و کارآمد از خواص زرشک

0

در ایران همهٔ ما زرشک را می شناسیم، بعضی از خانواده های ایرانی هنوز هم عادت دارند برای دفع صفرا و تصفیهٔ خون آب زرشک بنوشند. اگر از طعم زرشک خوشتان می آید و آن را استفاده می کنید بد نیست در مورد خواص زرشک هم اطلاعاتی بدست آورید که ما در این مطلب در اختیار شما قرار می دهیم.با ما همراه باشید.

 

 

خواص زرشک در قدیم

خواص زرشک

به نظر میرسد در زمانهای قدیم مردم زرشک را نمی شناختند. وقتی تاریخ را ورق می زنیم و می خواهیم تاریخچهٔ زرشک را مطالعه و بررسی کنیم به ابوزکریای رازی برمی خوریم که زرشک را برای کبد فوق العاده مفید تشخیص داده و به هارون الرشید خلیفه عباسی توصیه می کرد که برای دفع تب و رفع عطش آب زرشک بنوشد. بعد از ابوزکریای رازی، پیر آندره ماتیول که در سالهای ۱۵۰۰  میزیسته است، شربت زرشک را برای معالجهٔ تب، اسهال، خونریزی لثه های دندان و بواسیر دستور میداد.

در این مطلب از سایت آسان دنت می خوانیم که یکی از نسخه های مؤثر او برای معالجهٔ درد گلو، غرغره کردن جوشاندهٔ زرشک بود. دکتر آلپینو در سال ۱۵۹۲ م. مینویسد، که خود او تب و اسهال شدیدش را با زرشک معالجه کرد. سیمون پولی در سال ۱۶۶۶ م. دستور می داد که آب زرشک را آنقدر بجوشانند تا تبخیر شود و به صورت شربت غلیظی درآید و بعد آن را خشک کرده و برای معالجهٔ عفونتهای داخلی و سوزش ادرار مصرف کنید.

 

 

نسخه هایی از خواص زرشک

خواص زرشک

برای معالجهٔ آنژین زرشک خشک را در هاون بکوبید و ده گرم از این کوبیده را در یک دسی لیتر آب تا دو ساعت بخیسانید و بعد ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، ولی بیش از یک دقیقه نباید بجوشد، بعد از روی آتش بردارید و بگذارید تا خنک شود و در مواقعی که مبتلا به آنژین و گلودرد شدید هر روز سه تا چهاربار و هر بار نیم فنجان از آن را بنوشید. علاوه بر نوشیدن جوشاندهٔ زرشک، هر روز چندین بار همین جوشانده را غرغره کنید. جوشاندهٔ زرشک به ترتیبی که شرح دادیم و شما آن را تهیه می کنید برای هر نوع گلودرد مفید است.

برای معالجهٔ آنژین می توانید به ترتیب دیگری که در زیر شرح میدهیم شربت زرشک را تهیه کنید. پانصد گرم زرشک تازه را در دو دسی لیتر آب سرد بریزید و دو تا سه ساعت بگذارید بماند و بعد آن را فشار دهید و آب آن را بگیرید و ششصد گرم شکر را به آن اضافه کنید و روی آتش بگذارید تا به جوش آید، بعد آن را در پارچهٔ نازکی بریزید و صاف کرده و به قدری آب جوش در آن بریزید که مجموع وزن آن به یک لیتر برسد. این شربت را در بطری کنید و تا مدتی که میل دارید نگه دارید و در مواقعی که به أن احتياج دارید سی تا صد و پنجاه گرم از آن را هر روز چند بار در مقداری اب رقیق کرده بنوشید.

 

 

معالجهٔ آسم از مهمترین خواص زرشک

خواص زرشک

برای درمان آسم زرشک را در هاون بکوبید و ده گرم از این کوبیده را در یک دسی لیتر آب تا دو ساعت خیس کنید و بعد ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، ولی بیش از یک دقیقه نباید بجوشد؛ سپس ظرف را از روی آتش بردارید و بگذارید خنک شود و بعد هر روز سه تا چهار بار و هر بار نیم فنجان از این جوشانده را بنوشید. علاوه بر جوشاندهٔ زرشک برای معالجهٔ آسم می توانید شربت آن را هم میل کنید. مقدار مصرف شربت آن سی تا صد و پنجاه گرم شربت زرشک در مقداری آب است. درمان نارسایی قلبی با زرشک ده گرم زرشک خشک را در هاون بکوبید و سپس در ظرفی ریخته و یک دسی لیتر آب روی آن بریزید و تا دو ساعت بخیسانید و بعد ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، ولی بیش از یک دقیقه نباید بجوشد. سپس از روی آتش بردارید و بگذارید تا خنک شود و هر روز سه تا چهاربار و هر بار نیم فنجان از آن را بنوشید.

خواص زرشک

جوشاندهٔ زرشک برای کسانی که نارسایی قلبی دارند مفید است و در مورد تقویت عمومی مزاج و درمان نارسایی های قلبی به جای  دارو از خواص زرشک بهره ببریدو یا جوشاندهٔ زرشک . می توانید از شربت زرشک هم استفاده که مقدار شربت برای نارسایی های قلبی مفید است. شربت زرشک مخلوط با آب است که در بالا توضیح دادیم و باید در چند نوبت آن را خورد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.