مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

ترفند هایی برای اینکه شخصیت کاریزماتیک داشته باشید

0

در طبیعت انسان ها یک چیز مشترک است و آن هم نیاز به دوست داشته شدن است . همه ما عاشق این هستیم که وقتی وارد جمع دوستانه می شویم ، همه از آمدن ما خوشحال شوند و به ما احترام بگذاریم . حتما برای شما هم پیش آمده است که در یک مکالمه به عبارت ” خوب دیگه چخبر ” برسید . این عبارت به خوبی بیان می کند که شما دیگر حرفی با طرف مقبال ندارید و اگر در کنار همدیگر باشید ، باید به مدت مدیدی ساکت بمانید . این رفتار های ناشی از این است که شما شخصیت کاریزماتیک ندارید . اگر شما هم از این مشکلات رنج می برید و می خواهید شخصیت کاریزماتیک داشته باشید ، با ما در این مقاله از مجله آسان دنت همراه باشید .

شخصیت کاریزماتیک

شخصیت کاریزماتیک

فردی همدل باشید

یکی از ویژگی های شخصیت های کاریزکاتیک ، داشتن روحیه ای همدل است . همدلی به این معنی است که شما بعد از شنیدن یک خبر خوب از دوستتان ، خوشحال شوید . مثلا وقتی دوست شما در مورد ترفیع گرفتنش حرف می زند ، شما هم باید ذوق زده شوید و به او تبریک بگویید . همچنین باید از ناراحتی های دوستان و آشنایان نیز ابراز ناراحتی کنید . وقتی یکی از آشنای شما به شما خبر می دهد که پدرش مریض شده ، شما باید با او همدردی کنید و بخواهید به او کمک کنید .

شخصیت کاریزماتیک

فروتن باشید

هیچکس از کسی که همیشه از خود تعریف می کند خوشش نمی آید . لازم نیست مدام در مورد موفقیت های خود پز دهید تا بقیه یفهمند شما چه کار هایی کرده اید . اگر خود آنها از این موضوع مطلع شوند ، تاثیر خیلی بیشتری دارد . البته این به این معنی نیست کع شما نباید عزت نفس داشته باشید ، بلکه شما باید بدانید کی باید در مورد چه چیزی صحبت کنید . افراد فروتن و متواضع همیشه در قبل مردم جای دارند . به قول قدیمی ها باید خاکی بود . شاید مهم ترین مثالی که بتوان در این مورد زد ، رفتار رونالدو و مسی است . خیلی ها در مقایسه این دو طرف مسی را میگیرند و استدلالشان نیز تنها این است که رونالدو مغرور است .

شخصیت کاریزماتیک

با شرایط سخت مبارزه کنید

یکی از دلایلی که باعث می شود هر کسی شخصیت کاریزماتیک نداشته باشد ، همین مقابله با شرایط سخت است . به عنوان مثال وقتی عضوی جدید وارد یک جمع می شود ، افراد کاریزماتیک سعی می کنند تا با او ارتباط برقرار کنند در صورتی که افراد معمولی از ترس این که مبادا ضایع بشوند یا آن فرد به آنها جواب سر بالا بدهند از ارتباط برقرار کردند اجتناب می کنند .

استفاده از روحیه شوخ طبعی

بگذارید از خود شما یک سوال بپرسم . فرض کنید قرار است با یکی از دوستان خود به سفر بروید . باید از میان دو نفر از آنها یکی را انتخاب کنید . اولی فردی شوخ است که همیشه لبی خندان دارد و دومی فردی که معمولا جدی است و زیاد به شوخی علاقه ندارد . خوب بی تردید انتخاب همه شما یک فرد شوخ است . همین مثال به راحتی تاثیر روحیه طنز در کاریزما را نشان می دهد .

شخصیت کاریزماتیک

به بقیه احترام بگذارید

بیشتر مردم این قضیه را با مودب بودند اشتباه می گیرند . به عنوان مثل فکر می کنند که افرادی که کاریزماتیک نیستند به دوستان خود فحش می دهند یا با چوب دنبالشان می کنند . منظور از احترام این است که طرف مقابل احساس کند شما به او اهمیت می دهید . به عنوان مثال وقتی کسی با شما حرف می زند مدام به گوشی تلفن خود نگاه نکنید و تمام حواس خود را به دوست خود منعطف کنید .

شخصیت کاریزماتیک

به دیگران توجه کنید

افراد کاریزماتیک نسبت به همه شور و شوق نشان می دهند و تقریبا همه را دوست دارند یا حداقل طوری وانمود می کنند که اینگونه است . شاید مثال جالبی نباشد ولی سگ ها را در نظر بگیرید . چرا همه سگ ها را دوست دارند ؟ دلیلش این است که سگ ها همیشه به افراد توجه می کننند و نسبت به بقیه بی تفاوت نیستند .

شخصیت کاریزماتیک

غلطگیر نباشید

هیچ کس دوست ندارد که بقیه غلط او را بگیرند . معمولا وقتی غلط ما را می گیرد ( جتی اگر دست همه گرفته باشد ) ما احساس بدی به او نداریم . خیلی وقت ها اصلا این غلط گرفتن ها فرقی در اصل قضیه ایجاد نمی کند . اگر به عنوان مثال در یک جمعه دوستانه یک نفر در حال تعریف خاطره ای باشد و به جای کلمه ژیمناستیک ، ژیملاستیک بگوید ، و شما غلطش را بگیرید ، تنها شما هستید که به عنوان یک فرد منفور شناخته می شوید . شاید با خود بگویید که بقیه فکر می کنند من خیلی اطلاعاتم بالا است . ولی خوب حقیقت این است که هیچ کس برایش مهم نیست شما چقدر می دانید .

منبع : www.asandent.com

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.