مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

خوابیدن با موی خیس چه ایرادی دارد ؟

0

تصور کنید که ساعت 12 شب است و شما بعد از دو ساعت فوتسال بازی کردن در سالن ، به خانه بازگشته اید . چیزی که به شدت می چسبد ، یک دوش آب گرم قبل از خواب است که هم باعث می شود عضلاتتان تسکین پیدا کنند و هم یک خواب راحت و آسوده داشته باشید . خیلی ها هم برای اینکه از بی خوابی رهایی پیدا کنند شب ها قبل از خواب به حمام می روند و دوش می گیرند . اما دوش گرفتن قبل از خواب یک نکته منفی و خطرناک دارد . اگر شما مو های خوب را خشک نکنید و با موی خیس بخوابید ، در معرض مشکلات بسیاری قرار می گیرید . خوابیدن با موی خیس مقوله ای است که خیلی به آن پرداخته نشده است و کسی اطلاعات چندانی از آن ندارد . در این مقاله از مجله آسان دنت به معرفی مشکلات خوابیدن با موی خیس اشاره می کنیم .

خوابیدن با موی خیس

خوابیدن با موی خیس

بالش مرطوب مساوی است با ایجاد باکتری

یکی از خطرناک ترین معضلاتی که خوابیدن با موی خیس ایجاد می کنید ، ایجاد باکتری بر روی بالش است . خوب سطح بالش به خودی خود دارای مقادیر زیادی میکروب و باکتری است و رطوبت شما یک محیط عالی برای کشت و تکثیر این باکتری ها و میکروب ها محسوب می شود .

سرما خوردگی

یکی از طبیعی ترین مشکلاتی که می تواند برای شما پیش بیاید و سلامت بدن شما را به خطر بیندازد ، سرما خوردگی است . طبیعی است وقتی سر شما مطوب است زودتر به سرما خورگی دچار شوید ، مخصوصا وقتی که خواب هستید این خطر ها چندین برابر می شوند . یکی از رایج ترین دلایلی که افراد به سرما خوردگی دچار می شوند ، در مجاورت قرار گرفتن سرما در شب می باشد .

عفونت های میکروبی

شاید باورش برای شما عجیب باشد ولی یک عادت معمولی مثل خوابیدن با موی خیس ، می تواند باعث بروز مشکلات فراوانی بشود . وقتی شما با موی خیس می خوابید سر شما در معرض عفونت های میکروبی فراوانی قرار می گیرد که از شایع ترین آنها می توان به شوره سر ، ریزش مو و کچلی اشاره کرد .

موهای شما حالتش را از دست می دهد

حتی اگر موهای شما خیس هم نباشد و بد بخوابید ، مو های شما شکننده می شود و حالت خود را از دست می دهند . وقتی با موی خیس می خوابید هم باکتری ها به مو های شما نفوذ می کنند و باعث ایجاد خشکی مو و آکنه می شوند و هم خود رطوبت باعث شکنندگی آنها می شود .

خوابیدن با موی خیس

راه کار های سازنده

ترجیحا مو های خود را صبح ها بشورید

بهترین کار ، راحت ترین راه است . سعی کنید دوش آخر شب را به اول صبح موکول کنید . هم اینکه دوش اول صبح مزایای بسیاری دارد و یکی از بهترین راه ها برای آغاز کردن صبح می باشد و هم دیگر از چالش بالش مرطوب و سرشار از باکتری خبری نیست .

سشوار را در دسترس بگذارید

خیلی وقت ها دلیل اینکه قبل از خواب مو های خود را خشک نمی کنیم ، این است که سشوار در دسترس نیست و ما هم تنبلیمان می شود تا آن را برداریم . اگر سشوار در دسترس باشد به راحتی بعد از حمام کردن می توانید موهای خود را خشک کنید و دیگر خطری شما را تهدید نمی کند .

قرار دادن یک حوله خشک بر روی بالش

بهترین کار این است که موهای خود را با سشوار خشک کنید . اما اگر سشوار خراب بود یا اصلا سشوار نداشتید ، می توانید یک ح.له خشک را بر روی بالش قرار دهید و تا مقدار زیادی از انتقال باکتری ها به مو های خود جلوگیری کنید .

منبع : www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.