مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

4 گیاه دارویی برای درمان دندان درد در کمترین زمان

0

روزی دو تن از اصحاب امام علی نزد وی می روند و از او در مورد بدترین درد سوال می پرسند . دو صحابی بر سر اینکه چشم درد بدترین درد است یا دندان درد ، بحث داشتند . امام علی می فرماید : همانا که چشم درد از سخت ترین درد ها می باشد ولی بدانید که هیچ دردی بدتر و غیرقابل تحمل تر از دندان درد نمی باشد . برای درمان دندان درد ، راه های زیادی پیش روی شما وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید . گیاهان بسیاری هستند که برای تسکین این درد ها مفید می باشند . در این قسمت از مجله پزشکی آسان دنت به معرفی چهار گیاه برای درمان دندان درد می پردازیم .

درمان دندان درد

درمان دندان درد

استفاده از زنجبیل

یکی از قدیمی ترین گیاهانی که برای تسکین درد های موضعی استفاده می شده است ، زنجبیل می باشد . ابو علی سینا نیز از این گیاه برای تسکین درد دندان در کتاب طب خود یاد کرده است . این گیاه دارای خواصی همانند آسپرین می باشد و از همین رو به آسپرین گیاهی نیز معروف است . کافی است برای این کار زنجبیل را در آب حل کنید ، سپس پنبه ای را بدان آغشته کنید و بر روی قسمتی از دندان که درد می کند ، قرار دهید . زنجبیل پوست آن قسمت را تحریک می کند و باعث می شود که خون به آن قسمت کشیده شود و به این ترتیب از التهاب و درد جلوگیری می کند .

استفاده از نمک و فلفل

احتمالا شنیده اید که گویی بر روی زخمش نمک پاشیده اند . خوب در این مورد قضیه فرق می کند . از قدیم می گفته اند برای اینکه بخواهی درد زخمی را بیشتر کنی بر روی آن نمک بپاش اما اگر شما به درد دندان دچار شده باشید ، نمک خاصیت دارویی پیدا می کند . برای این کار شما باید نمک و فلفل را در آب با هم مخلوط کنید و هم بزنید . این مخلوط باید به قدری غلیظ شود که خاصیت چسبندگی پیدا کند . سپس آن را بر روی پارچه یا پنبه ای بمالید و بر روی قسمتی از دندانتان که درد می کند قرار دهید . این ترکیب خاصیت ضد باکتریایی دارد .

استفاده از سیر

سیر دارای آنتی اکسیدان ها و آنتی باکتری های زیادی است که برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن می توان استفاده کرد . اگر شما به دندان درد مبتلا شده اید ، کافی است تا چند حبه سیر را در دهان خود به آرامی بجوید . اگر از این کار خوشتان نمی آید ، می توانید سیر و نمک را با همدیگر مخلوط کتید بر روی دندان خود قرار دهید تا دردش تسکین پیدا کند .

 کنجد

استفاده از کنجد

یکی از قدیمی ترین نسخه ها برای درمان دندان درد ، استفاده از کنجد می باشد . بر طبق کنتیبه های به دست آمده از مصر ، اطبای مصری برای درمان درد دندان فرعون از کنجد استفاده می کرده اند که این موضوع نشان می دهد که چقدر این ماده کاربردی است . برای استفاده از کنجد باید ابتدا یک ظرف آب را روی گاز بگذارید و سپس دو برابر آن کنجد داخلش بریزید . بعد از اینکه نصف آب بخار شد ، آن را بر روی قسمت هایی که درد می کند قرار دهید .

منبع : www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.