مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان پسوریازیس با طبیعی ترین روشها

0

بیماری پسوریازیس یکی از بیماری های مربوط به پوست است که بین 2 تا 4 درصد از مردم را درگیر خود می کند. در این بیماری در نقطه هایی از بدن سلول های پوستی شروع به رشد غیر معمول می کنند. برای درمان پسوریازیس راه های طبیعی وجود دارد. با ما در این مطلب از سایت آسان دنت همراه باشید تا راه های طبیعی برای درمان پسوریازیس را یاد بگیرید.

 

روشهای طبیعی برای درمان پسوریازیس

درمان پسوریازیس
کتان: چندین روغن گیاهی از نظر شیمیایی شبیه به روغن ماهی هستند، که سابقه ای طولانی در درمان پسوریازیس دارد. روغن دانهٔ کتان (بزرک) حاوی ترکیبات مفیدی به نام اسید ایکوسا پنتاننویک و اسید آلفا-لینولنیک است. گزارش های تحقیقی را دیده ایم که ۱۰ تا ۱۲ گرم (پنج تا شش قاشق مرباخوری) این اسیدها می توانند در درمان پسوریازیس مفید باشند.. مجبور نیستید این مقدار روغن کتان را یک جا بخورید، ولی از آنجا که طبیبان معتقدند هر ذرهٔ آن هم مفید است، کمی روغن کتان را به سالاد اضافه کنید. (روغن کتان کالری زیاد دارد، و اگر می خواهید این روش درمانی را به کارگیرید، مواظب تعادل کالری در رژیم غذایی خود باشید.)

 

شیرین بیان مفید در درمان پسوریازیس

درمان پسوریازیس

طبیعت درمانگرها می گویند مصرف جلدی شیرین بیان به اندازه یا حتی بهتر از کرم های هیدروکورتیزون در درمان پسوریازیس مؤثر است. آنها می گویند که ترکیب اسید گلیسیر تنیک موجود در شیرین بیان همانند هیدروکورتیزون در ددرمان پسوریازیس، اگزما، و التهاب های آلرژیایی پوست مؤثر است. دانشمندان دیگر هم نشان داده اند که هیدروکورتیزون اگر همراه با اسید گلیسیرتنیک مصرف شود مؤثرتر خواهد بود. اگر دوست دارید این روش را امتحان کنید، عصارهٔ شیرین بیان را از فروشگاه های گیاهان دارویی تهیه کرده و با یک تکه پنبه یا پارچهٔ تمیز مستقیماً روی نواحی گرفتار پوست بمالید.

 

جودوسر موثر در درمان پسوریازیس

درمان پسوریازیس

بلغور جودوسر از درمان های سنتی خارش است. برخی گیاه درمان گرها استفاده از ضماد یا حمام بلغور جودوسر را برای درمان پسوریازیس توصیه می کنند. می توانید چند مشت بلغور جودوسر را در وان آب گرم بریزید و در آن دراز بکشید. یا کمی از آن را در پارچه ای نخی نازک ریخته و آن را برای جلوگیری از خشک شدن خوب بپیچید و روی ناحیهٔ گرفتار بگذارید.  این روش را برای تسکین خارش آبله مرغان  انجام داده شده است و اطلاع دست اولی از تأثیر آن در تسکین خارش دارند.

 

ماهونیا را برای درمان پسوریازیس امتحان کنید

درمان پسوریازیس

همهٔ انواع مواد شیمیایی ضد پسوریازیس موجود در ماهونیا ضداکسایش های قوی هستند. این بدان معنی است که ماهونیا می تواند مولکول های بسیار واکنشگر بنیان های آزاد را که تخریب کنندهٔ سلول ها هستند و در بیماریهای التهابی مثل پسوریازیس نقش دارند خنثی کند. این مواد در زرشک، گلدن سیلی، ویلوروت هم هستند. در یک مطالعه، محققان نشان دادند که ترکیبات موجود در این گیاهان – آلکالوئیدهای ماهونیا – تکثیر سلول های خاص پوست را گندمی کنند.  اگر گرفتار پسوریازیس شدید، پوست زرد هر یک از این گیاهان را امتحان کنید. این ها را می توان به صورت چای یا تنتوریا کپسول مصرف کرد

 

 خرفه روشی مهم در درمان پسوریازیس

درمان پسوریازیس

دکتر اندرو ویل، استاد دانشگاه آریزونا و نویسندهٔ کتاب سلامت طبیعی، دارویی طبیعی، مصرف چند مادهٔ مغذی، از جمله ویتامین های C ،A و E، و نیز کانی سلنیم و اسید آلفا-لینولنیک را برای درمان پسوریازیس مفید می داند.  خرفه غنی ترین منبع گیاهی ویتامینهای C،A، و E است. اگر به گیاه تازه دسترسی دارید، می توانید آن را مثل اسفناج بخارپز کرده و بخورید یا ساقه های جوان ان را در سالاد بریزید.

 

مصرف اسطو خودوس در درمان پسوریازیس

درمان پسوریازیس

عطر درمانگرها مصرف جلدی روغن اسانس اسطو خودوسی، و سپس کرم روغن بادام را پیشنهاد می کنند. آنها اسطو خودوس را برای همهٔ گرفتاری های پوستی، از جمله پسوریازیس، مصرف می کنند. این روش ارزش امتحان کردن دارد. ولی روغن اسانس را نخورید، چون حتی مقادیر کم آن می تواند سمی باشد. این روش را برای درمان پسوریازیس حتما امتحان کنید.

 

منبع: http://www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.