مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

عفونت مثانه و درمان های طبیعی آن

0

وقتی صحبت از عفونت مثانه می شود حتماً قبل از همه می خواهید بدانید درست است که آب قره قاط برای جلوگیری از عفونت مثانه خوب است؟ جواب بسیار ساده است: بله، دلایلی برای مؤثر بودن آن در دست است و گیاهان دیگری هم برای درمان عفونت مثانه وجود دارند. ما تلاش بر این داریم که در این مطلب از گیاهان سنتی و طبیعی که برای درمان عفونت مثانه مفید هستند بیشتر صحبت کنیم تا عزیزانی که از این عارضه رنج می برند از شر داروهای شیمیایی خلاص شوند.

 

عفونت مثانه چیست

عفونت مثانه

عفونت یا التهاب مثانه و نیز عفونت های لولهٔ ادراری، اغلب باکتریایی هستند و دفع ادرار را دردناک کرده و این احساسی را به وجود می آورند که مثانه هیچ وقت کاملاً تخلیه نمی شود. عفونت می تواند ایجاد تب و کمردرد کند. ادرار مثانهٔ عفونی شده ممکن است بوی تند داشته و حاوی خون هم باشد. (اگر چنین علائمی در خود دیدید، برای درمان حتماً به پزشک مراجعه کنید. حدود ۸۰ درصد عفونت های مثانه ناشی از باکتری های ناحیهٔ مقعد، مخصوصاً اشریشیا کولای هستند، ریزسازوارهای که در لولهٔ گوارشی موجود است. مردان هم دچار عفونت مثانه می شوند، مخصوصاً اگر بزرگی پروستات داشته باشند، ولی این عفونت ها بیشتر در زنان دیده می شود. میزراه زنان بسیار کوتاه تر  از میزراه مردان است، از این رو، اشریشیا کولای راحت تر وارد مثانهٔ زنان می شود. عفونت باکتریایی در ۲۰ درصه زنان دیده می شود، که بسیاری از آنها دچار عفونت مزمن می شوند. بیش از ۲۰ درصد زنان دچارعفونت مثانه سالی سه بار یا بیشتر گرفتار آن می شوند.

 

درمان های طبیعی برای عفونت مثانه

عفونت مثانه

اکثر پزشکان در صورت مراجع فرد مبتلا به عفونت مثانه ابتدا سعی دارند با انتی بیوتیک عارضه را درمان کنند. ولی اغلب، رویکردهای طبیعی غذایی و گیاهی هم مفید هستند. همراهان عزیز آسان دنت,  در متن زیر ما برای شما تعدادی از گیاهان مفید در درمان عفونت مثانه را نام برده و توضیح کوتاهی درباره ی نحوه ی مصرف آنها می دهیم.

سیاه گیله و قره قاط مفید برای عفونت مثانه: من به شخصه به این دو میوه علاقهٔ فراوانی دارم. سال هاست درمان گرهای سنتی ادعای مفید بودن این ها را دارند. یک بررسی منتشرشده در مجلهٔ انجمن پزشکی امریکا نشان داد که ترکیبات خاصی در آب سیاه گیله و قره قاط وجود دارند که مانع چسبیدن باکتری ها به دیوارهٔ مثانه می شوند. و اگر باکتری ها نتوانند به دیوارهٔ مثانه بچسبند، نمی توانند عفونت هم ایجاد کنند. هم سیاه گیله و هم قره قاط حاوی ترکیبی شیمیایی به نام آریوتین هستند که هم آنتی بیوتیک است و هم مُدر، که به دفع آب زیادی بدن کمک می کند. در یک بررسی دیگر بر روی هفت آبمیوه، سیاه گیله و قره قاط مانع چسبیدن اشریشیا کولای به دیوارهٔ مثانه شدند، در حالی که گریپ فروت، گواوا، انبه، پرتقال، و آناناس چنین اثری نداشتند. تنها مشکل در تجویز آب قره قاط این است که باید زیاد از آن بخورید. طبیعت درمان گرها خوردن روزانه نیم لیتر آن را برای درمان عفونت ادراری پیشنهاد می کنند. این آبمیوه معمولاً ترش است و باید آن را شیرین کرد. این بدان معنی است که نسبتاً غنی از کالری می شود. اگر این روش درمانی را به کار می بندید، آن را با برنامهٔ غذایی خود متناسب کنند.

 

درمان عفونت مثانه با ماست

عفونت مثانه

گرچه ماست جزو گیاهان نیست، ولی نمی توان از بیان آن در این مطلب خودداری کرد. ماست بیش از آن اهمیت و ارزش دارد که از این مطلب حذف شود. مطالعات نشان داده است که باکتری های فعال در ماست مانع عفونت های مثانه و عفونت های مخمری می شوند. البته این در مورد ماست دارای مخمر زنده است. وجود مخمر زنده در ماست معمولا روی برچسب آن قید میشود. حالا با خوردن صبحانهٔ ماست همراه با آب سیاه گیله و قره قاط برای مقابله با عفونت چطورید؟

 

جعفری و سبزیجات دیگر در عفونت مثانه

عفونت مثانه

بعد از سیاه گیله و قره قاط، آب هویج، کرفس، خیار، و جعفری هم برای عفونت مثانه مفید است. مخصوصاً جعفری سابقه ای طولانی در درمان گرفتاری های مثانه دارد. و عجیب هم نیستم چون تحقیقات نشان داده است جعفری مد راست و به تخلیهٔ مثانه کمک می کند.

 

منبع: http://www.asandent.com

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.