مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

چگونه با استفاده ار ورزش به درمان افسردگی کمک کنیم؟

0

افسردگی یکی از پیچیده ترین مشکلات روحی است. شاید بیشتر مردم تصور کنند که افسردگی مانند غم است ولی این در حالی است که این دو کاملا با هم متفاوت هستند. متاسفانه امروزه این مشکل درحال افزایش است به طوری که بر طبق آمار موسسه بهداشت عمومی ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است، تعداد افرادی که به افسردگی دچار می شوند، رشدی 15 درصدی داشته است. متاسفانه شناسایی این مشکل نیز بسیار سخت است، چه بسا افرادی هستند که به افسردگی دچار شده اند ولی خودشان اطلاعی ندارند. یکی از بهترین روش های درمان افسردگی استفاده از ورزش است. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه این امر میسر می شود؟

درمان افسردگی

سر موقع ورزش کنید

یکی از مهم ترین چیز هایی که باید به آن توجه کنید، این است که به موقع ورزش کنید. این بدان معنی است که شما نباید به هیچ وجه خود را مجبور به ورزش کنید. این کار قرار است که به شما در درمان افسردگی کمک کند. اگر زور پشتش باید کاملا تاثیرش را از دست داده و به نوعی شکنجه تبدیل می شود. پس یکی از مهم ترین کارهایی که شما باید قبل ار ورزش کردن انجام دهید این است که منتظر بمانید تا حس و حال ورزش کردن در شما رخنه کند.

آهسته شروع کنید

نه تنها کسانی که به افسرذگی دچار هستند، بلکه هر کسی که قصد دارد شروع به ورزش کردن بکند، باید بداند که بهتر است اول از میزان کم شروع کند. بدن ما نمی تواند به سرعت خود را با شرایط ورزش کردن وقف بدهد. اگر شما بیش از حد ورزش کنید، به احتمال زیاد دچار گرفتگی عضلات خواهید شد و به همین دلیل عطای ورزش کردن را به لقایش می بخشید. کسانی که به افسرذگی دچار هستند بهتر است در ابتدا از فعالیت های بسیار ساده ای مانند پیاده روی کردن شروع کنند.

تداوم داشته باشید

یکی دیگر از نکاتی که باید در مورد درمان افسردگی با ورزش به آن توجه کرد این است که شما حتما باید تداوم داشته باشید. اگر شما بخواهید این کار را سرسری بگیرید، به هیچ وجه تاثیر خود را نخواهد گذاشت. اگر شما شرایط را فراهم کنید، ایجاد کردن تداوم بسیار ساده است. به عنوان مثال اگر شما به اندازه ظرفیتتان به خود فشار آورید، یا اینکه وقتی حس و حال خوبی دارید، ورزش کنید، ایجاد کردن تداوم بسیار ساده تر خواهد شد.

درمان افسردگی

در کنار ورزش روابط اجتماعی نیز داشته باشید

این امر مخصوص کسانی است که به افسردگی دچار شده اند. خیلی از افراد دوست ندارند به تنهایی ورزش کنند. یک ضرب المثل چینی وجود دارد که می گوید، افراد ترجیح می دهند با دوستان خود به جهنم بروند تا اینکه تنهایی به بهشت. سعی کنید برای انجام ورزش کردن یک دوست پیدا کنید و با هم تمرین کنید. اگر دوستی ندارید، سعی کنید در محیط هایی مانند باشگاه ورزش کنید تا بتوانید با افرادی که در آنجا حضور دارند، تعامل برقرار کنید. هر چه شما راحتتر با افراد انس بگیرید، به درمان افسردگی نزدیکتر شده اید.

استراحت را فراموش نکنید

این مسئله نیز دوباره به اندازه ظرفیت شما بر می گردد. اگر احساس خستگی کردید سریعا استراحت کنید. سعی نکنید با زیاده روی در وزش کردن به خود آسیب بیشتری وارد کنید. شاید فکر کنید که استراحت کردن حین ورزش کردن به معنی شکست است. شما باید سعی کنید تا این طرز تفکر را از خود دور کنید. استراحت کردن تاثیرش کمتر ار ورزش کردن استو خیلی از اوقات شما برای اینمه بتوانید به طور کامل از فواید ورزش کردن بهره ببرید، باید استراحت را نیز ضمیمه بکنید.

منبع: www.asandent.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.