مجله دندانپزشکی مقالات دهان و دندان, درمان بیماری های دندانی

درمان طاسی آقایان به روش طبیعی و خانگی

0

ریزش مو چیزی ارثی است، ولی پیش بینی آن مشکل است. گاهی همهٔ مردان یک خانواده طاس می شوند، و گاهی فقط تعدادی از آنها دچار میگردند. ولی تقریباً بیش از نیمی از مردان در ز حدود سنین ۴۵ سالگی طاس می شوند. بسیاری زنان هم دچار ریزش مو میشوند، ولی تقریباً همیشه شدت کمتری دارد.در این مبحث از روش های طبیعی درمان طاسی برای شما صحبت می کنیم.

 

درمان طاسی به روش طبیعی

درمان طاسی

گرچه نمی توان تضمین داد رویکردهای گیاهی حتماً مانع طاسی سرشما  شود، ممکن است این جایگزین های طبیعی ارزش امتحان کردن داشته باشند. اما نمب توان هم گفت که این روش های سنتی برای درمان طاسی بی اثر است زیرا بسیاری راه های شیمیایی هم تجربه کرده اند و نتیجه نگرفته اند.با ما در ادامه مطلب از سایت آسان دنت برای درمان طاسی همراه باشید.

 

 

درمان طاسی با نخل ازهای فراموش نشود

درمان طاسی

این گیاه اولین انتخاب درمانگر های طبیعی است، گرچه می توانید ترکیبی از رویکردهای ضد طاسی مثل استفاده از داروی ماینوکسیدیل یا فیناسترید را هم به کار بگیرید. علم زیست شیمی قطعاً نخل ازهای را تأیید میکند. ما می دانیم DTHفولیکول های مو را از بین میبرد، و این گیاه از تشکیل DTH در بدن جلوگیری می کند. اگر ثابت شود نخل ازهای از ریزش مو جلوگیری می کند، گیاهی مردانه خواهد بود، چون مطالعات نشان داده است که از بزرگ شدن پروستات جلوگیری می کند.پس امتحان این گیاه را به مردانی که از طاسی رنج می برند توصیه می کنیم.

 

درمان طاسی با  شیرین بیان را امتحان کنید

شیرین بیان حاوی ترکیبی است که مانع تبدیل تستوسترون به DTH می شود. می توانید با افزودن شیرین بیان به شامپوی دلخواهتان، شامپوی ضد طاسی بسازید و برای درمان طاسی از آن بهره ببرید.

 

 

درمان طاسی با استفاده از اکلیل کوهی

درمان طاسی

قرن هاست، و شاید هزاران سال است، مردان و زنان پوست سر خود را با مخلوط اکلیل کوهی در روغن زیتون مالش میدهند تا موهایشان براق و سالم بمانند. آیا واقعاً چیزی در آن وجود دارد که بشود این کار را توصیه کرد؟ به گفتهٔ دکتر ویلما بر گفلد از بنیاد کلیولند، ماساژ دادن پوست سر قطعاً گردش خون را بیشتر کرده و رشد موها را تحریک میکند. طبیعت درمانگرها اغلب ماساژ شبانهٔ پوست سر را با مخلوطی از یک قسمت روغن اکلیل کوهی و دو قسمت روغن بادام توصیه می کنند.

 

 

درمان طاسی با دانشن و مریم گلی بی تاثیر نیست

درمان طاسی

دانشن و مریم گلی قرمز آسیایی است. خاصیت نگاه دارندگی این دو گیاه در میان عوام معروف است. در امریکا، مردم اغلب عصارهٔ مریم گلی را در شامپوها و شوینده های سر مصرف می کنند. ادعا می شود که این گیاه توانایی جلوگیری از ریزش و حفظ رنگ مو را دارد. این استفادهٔ مردم از گیاه ضرری نداشته است، بنا براین  اضافه کردن چند قطره تنتور مریم گلی را به شامپوی دلخواهتان توصیه می شود.

 

 

گلرنگ را برای درمان طاسی بکار ببرید

درمان طاسی

در پزشکی گیاه چینی، گلرنگ را یک گشادکنندهٔ رگها میدانند. ظاهراً این گیاه به بازشدن رگ های پوست سر هم کمک می کند، و پزشکان چینی معتقدند به رسیدن مواد غذایی به فولیکول های مو کمک می کند. می توانید پوست سر خود را با روغن گلرنگ ماساژ دهید، یا چند قاشق غذاخوری دانهٔ کامل آن را ساییده و به صورت گرد به شامپوی گیاهی خود اضافه کنید.

 

 

درمان طاسی با کنجد یک راهکار طبیعی

درمان طاسی

به گفتهٔ دکتر آلبرت لئونگ، متخصص گیاهان دارویی، دانه های کنجد هم درمان چینی برای ریزش مو است. دانه های برشتهٔ کنجد را به عنوان چاشنی میتوانید به هر غذایی اضافه کنید. اگر هم تأثیری در جلوگیری از ریزش مو داشته باشد، چه بهتر.

 

درمان طاسی با گزنهٔ دو پایه بسیار موثر است

درمان طاسی

به گفتهٔ دکتر رودولف فریتس وایس، پزشک گیاهی آلمانی، تنتور برگ گزنه می تواند از ریزش بیشتر موها جلوگیری کند. من گزارشی در تأیید این گفته ندیدهام، ولی به دکتر وایس اعتماد دارم. شاید این طرفداری از گزنه تأیید این نظریه باشد که ظاهر هر گیاهی نشان دهندهٔ ارزش دارویی آن است. گزنه گیاهی پرمو است، و این نظریه هم استفاده از آن را برای جلوگیری از ریزش مو تأیید می کند. از طرف دیگر، ممکن است شواهدی هم دال بر تأثیر این گیاه وجود داشته باشد. هر چه محققان بیشتر روی گزنه کار می کنند، کاربردهای بیشتری برای آن پیدا می کنند. مصرف یک یا دو قاشق مرباخوری تنتور آن در روز – یا یک یا دو فنجان چای گزنه – مسلماً آسیبی نمی رساند

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.